Mějte zase krásnou pleť! Jak provést totální reset své pokokožky?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
krásná pleť (zdroj foto: pixabay.com)

Zdravý životní styl, speciální pleťová péče a co dalšího můžete pro svou pleť udělat, aby zase byla krásná?


Hodně vitaminu C!

Některé potraviny umí pleti dodat svěžest, například papája. U vitaminu C bylo prokázáno, že zvyšuje tvorbu kolagenu a zpevňuje pokožku. Do jídelníčku zařaďte též jahody, kiwi, citrusové plody, šípek, rakytník, brusinky, brokolici, papriku a špenát.

Občas pleti také dopřejte živiny formou speciálních obličejových masáží a prokrvujících masek.

Hodně vody!

Není nic lepšího, co by pleti dodalo vláhu a tím také krásu, než dostatečný pitný režim. Doporučuje se vypít 2 až 3 litry tekutin denně, při sportu je to víc. Většinu tekutin by měla tvořit čerstvá voda bez chemických přísad, případně slabě mineralizovaná vody, bylinkové a ovocné čaje.

Dobré je pleť zvlhčovat u zvenčí, a to používáním kvalitních hydratačních prostředků. Těmi jsou i séra s kyselinou hyaluronovou.

Hodně spánku!

Dostatečný a kvalitní spánek může pleti prospět daleko víc než kdejaká kosmetika. V době, kdy spíme, náš organismus odpočívá, posiluje svůj imunitní systém a regeneruje se také pokožka.

Nejdůležitější je fáze hlubokého spánku, ve které se buňky obnovují a regenerují dvakrát rychleji. Tato fáze nastává obvykle mezi 2 až 3 hodinou ráno, proto omezte večírky a ponocování!

Hodně pohybu!

Výzkumy potvrdily, že na stav kůže má pozitivní vliv také pravidelný pohyb. Cvičení je dokonce jednou z nejúčinnějších metod v boji s akné, povadlou pletí i tvorbou vrásek. Nemusíte hned do posilovny, stačí procházky nebo jakékoliv cvičení 2x týdně. Pohyb totiž podporuje cirkulaci krve a z těla se vyplavují toxiny, naopak do kůže se dostává více okysličené krve a zvyšuje se tak produkce kolagenu.

Pořádně se zapotit můžete i v sauně. Pocení totiž detoxikuje tělo a čistí póry.

Hodně peptidů!

Používání kosmetických přípravků s obsahem peptidů razantně zpomalí ochabování pokožky. Peptidy jsou sloučeniny organického původu, které pracují v hlubších vrstvách pokožky a odpovídají za procesy probíhající v buňkách. Jelikož stimulují tvorbu kolagenu a elastinu, podporují tak tvorbu pružných vláken, která zodpovídají za vypnutí pleti, také vyhlazují vrásky, omlazují pokožku a uvolňují svaly zodpovědné za vznik mimických vrásek.

Hodně čištění!

Začátek správné péče o pleť představují kvalitní čistící prostředky, které nenarušují hydrolipidový plášť kůže, tedy pleť drasticky neodmastí. Z obnažené kůže se rychle ztrácí voda odpařováním. A nezapomínejte na ranní péči! Ráno jsou totiž v pórech toxiny, které přes noc tělo vyloučilo prostřednictvím kůže. A ty jen vodou neodstraníte. Použijte tedy i ráno čistící emulzi, pěnu, micelární vodu nebo hydrofilní olej.

 

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat