Matthew Perry aneb tohoto zavalitého Chandlera by si Monica už asi nevybrala

Když se podíváme na slavného Chandlera z Přátel, tak musíme všichni uznat, že ten čas opravdu letí. Nejmladší člen světoznámé partičky šesti přátel letos slaví 50. I když spoustě mužům šediny a roky sluší, o Chandlerovi to bohužel říci nemůžeme. Je známo, že již při natáčení Přátel měl velký problém se závislostí na lécích na předpis a alkoholem – těm i méně pozorným totiž nemohly uniknout už změny, které ho provázely v seriálu.

Ze střízlíka byl najednou skoro tlouštík, a pak se zase dostal na nižší váho. V několika dílech se také ukázal jen okrajově, jelikož byl v léčebně pro závislé. Tato neřest ho bohužel pronásledovala ještě dlouho, a tak je v dnešních dnech už prakticky k nepoznání.

Matthew Perry a kariéra

Matthew Perry vyrůstal v Ottawě a Los Angeles. Po rané kariéře poznamenané neúspěšnými piloty se Perry v polovině 90. let proslavil rolí Chandlera Binga ve slavném sitcomu Přátelé. Následně se objevil v mnoha dalších filmech, jako například Jen blázni spěchají, Můj soused zabiják, Tři do tanga, Sloužit Sáře, Zmatená duše, Znovu sedmnáctiletý a další.

Na seriály také nezanevřel, objevil se v několika dílech seriálů Terapie onlne, Dobrá manželka, Go on, Správná dvojka, Ally McBealová a mnoho dalších.

Závislosti a zdravotní problémy

Přestože si Perry užíval nesmírné popularity Přátel, bojoval se závislostmi na alkoholu a lécích na předpis. V roce 1997 vstoupil na rehabilitaci kvůli své závislosti na léku proti bolesti Vicodin a druhý rehabilitační pobyt absolvoval v roce 2001. O několik let později Perry řekl lidem, že během tohoto období „nemohl přestat“ pít alkohol a brát pilulky. V létě roku 2018 bylo tisku oznámeno, že herec byl převezen do nemocnice s gastrointestinální perforací (prasklé střevo).

V posledních letech herec přiznal, že ví, že jeho chování bylo hodně špatné, ale prostě si nemohl pomoci, ale už se svými závislostmi nadobro skončil. To je super, ale bohužel se hodně tento špatný styl života podepsal na jeho vzhledu. Uznal, že bylo velkou chybou, že si se svým zdravím vůbec začal zahrávat. V dnešní době se už ani moc neukazuje venku, protože si k alkoholu nemůže ani přičichnout. Bojí se, že by stačil jeden lok a jeho závislost by se zase rozjela.

Žije tak spokojeně v ústranní a šetří si své soukromí, které mu celý život tolik chybělo.

Zdroje: biography.com, IMDb

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu