Matt LeBlanc už dávno není fešák Joey. Pupek a šediny mu moc nesvědčí

Když získal osudovou roli sukničkáře, milovníka dobrého jídla a trošku přitroublého Itala Joyeho z legendárního seriálu Přátelé, ještě ho téměř nikdo neznal. V seriálu to byl lamač dívčích srdcí a hezounek. Po letech se herec ale změnil, zešedivěl a dost přibral.

I přesto je ve svých třiapadesáti letech stále šik. Na úspěch z Přátel sice nikdy nenavázal, ale i tak se mu podařilo prosadit jako seriálovému herci. Co dělá oblíbený Joye dnes?

Navždy Joye

Nelze popřít, že když se řekne jméno Matt LeBlanc, každý si vybaví právě jeho ikonickou roli Joyeho z Přátel. I když se herec snažil prosadit i po skončení slavného sitcomu, tolik úspěchu už mu žádná jiná role nepřinesla. Ve volném pokračování Přátel, v sitcomu s jednoduchým názvem Joye, si roli zopakoval, seriál však na úspěch Přátel ani zdaleka nenavázal – a po dvou letech byl zrušen. Vrásky si z toho ale herec dělat nemusel, dokázal se uživit i bez Joyeho.

Seriálový herec

Ve filmu se herec neprosadil vůbec, a zůstal tak věrný seriálům. Sám sebe ztvárňuje v seriálu Epizody již od roku 2011, za tuto roli dokonce získal prestižní cenu Zlatý glóbus. Dalším úspěchem bylo moderování oblíbeného britského pořadu Top Gear. V magazínu o autech mu to šlo a diváci si jej oblíbili, jako moderátor se živil v letech 2016 – 2018. Od roku 2016 pak Matt LeBlanc působil v americkém sitcomu Muž s plánem – zároveň byl výkonným producentem tohoto komediálního seriálu.

Opravdu zešedivěl?

Dnes je herec přirozeně šedivý, což sedí i na jeho věk. V Přátelích se mohl pyšnit černými havraními vlasy. Možná vás překvapí, že černou bravu vlasů herec získal díky tomu, že se obarvil. Šedivé vlasy totiž měl už v době natáčení seriálu.

V soukromí je Matt LeBlanc spokojeným rozvedeným otcem dcery Mariny Pearl. S tehdejší ženou Melissou McKneightovou si po narození dcery hodně zkusili. Holčička se totiž narodila s vrozeným nádorem na mozku, který byl ale naštěstí nezhoubný. Dnes herec žije s partnerkou Aurorou Mulligan, která je o devatenáct let mladší. Jsou spolu od roku 2016.

I když herec zestárl, roli Joyeho už mu nikdo neodepře.

Zdroje: www.imdb.com

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT