Máte málo světla? Vyrobte si falešné okno

Máte rádi světlo, ale váš byt vám ho tolik nedopřává? Stává se, že ať už bydlíte v bytě nebo domě, máte v nějaké místnosti málo světla. Zejména se jedná o chodby nebo nějaké spíže, kde žádné okno není. Nicméně všechno jde vyřešit, a to i bez toho, abyste bourali půlku domu. Podívejte se na trik, díky kterému si vytvoříte falešné okno, kdekoliv budete chtít. S trochou šikovnosti budete mít za chvíli hotovo.

Tmavá místnost? Žádný problém

Nemusí to však být jen chodba, do které neproudí světlo. Takové falešné okno můžete zřídit opravdu kdekoliv. V podstatě i tam, kde třeba dost světla je, ale chybí vám tam nějaký estetický prvek. Příprava okna je jednoduchá a budete potřebovat jen pár věcí a trochu manuální zručnosti. Co na takovou montáž falešného okna budete potřebovat?

  • Led světla
  • Rám
  • Látku

A to je v podstatě všechno. Šikovná a zručná žena si s montáží poradí sama. Nejprve je důležité připevnit na stěnu LED světla. Výběr čistě na vás, nicméně čím budou tenčí, tím to bude lepší. Následně se sestrojte rám, třeba dřevěný, který se bude podobat oknu, které chcete mít. Na tento rám připevněte látku, plátno, nebo něco, co je tomu podobné. Tento rám s látkou připevněte na stěnu, kde máte přidělány i LED světla. Základ je hotový.

Jak okno ozdobit?

To už záleží na vás, nicméně na každém správném okně by měla být záclona. Přidat klidně můžete i závěsy po stranách. Uvidíte, že rozsvícené okno bude naprosto realistické, a když před něj postavíte i stolek s květinou, bude efekt dokonalý. LED pásky vám nezruinují účet za elektriku, a když přesto budete potřebovat, okno můžete jednoduše zhasnout. Takové okno také dopřeje světlo květinám, kterého potřebují anebo si můžete doladit vaši krásnou ložnici, třeba ne kvůli světlu ale jen jako dekoraci. To jak bude okno velké, záleží na vás, úplně stejně se dají vytvořit i fiktivní dveře.

Využijte svoji fantazii pro zdokonalení vašeho domova

Okno však nemusí být to jediné, co lze vykouzlit v interiéru. Když však ještě zůstane u oken, nemusíte za každou cenu mít LED světla, pokud o ně nestojíte, podobným způsobem si můžete vyrobit okno z krásného výhledu. Místo světel však budete potřebovat obrázek, který na okno nalepíte. Líbilo by se vám koukat při odpočinku na moře nebo naopak na hory? Není to zas tak nemožné.

I na taková okna můžete zavěsit záclony nebo závěsy, které dodají na důvěryhodnosti. Naopak osvětlení do kuchyně můžete vyrobit tak, že zmíněné světelné okno přilepíte na strom. Vaše kuchyň bude skvěle osvětlení, a ještě se můžete pyšnit tím, že vám tam svítí světlo skrz fiktivní okno.

Máte i vy nějaké nápady, jak vylepšit bydlení tak, aby se tam každý cítil dobře a zároveň abyste si mohli říct, že jste také něco sami vyrobili? Jak jste zkrášlili váš interiér vy?

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu