Máte hobby, které vás opravdu baví? Zkuste koníčky a zájmy pro ženy, které si chtějí okořenit život

Možná už jste prošla fází znuděného zkoušení všeho možného. Ruční práce, fitness aktivity a mnohé další. Ale ano, chvíli vás to opravdu bavilo. Věci, které vás původně tak lákaly, se ve skutečnosti neukázaly být tím, co vás v nadšení udrží dlouhodobě. Neztrácejte čas a zkuste se nechat inspirovat naším seznamem možných aktivit, třeba právě tady to své „pravé“ najdete!

Naučte se jazyk

Pokud jste se cítila inspirována myšlenkou naučit se jazyk, co vás zastavilo? Existuje mylná představa, že po určitém věku je příliš pozdě na to, začít se cizímu jazyku učit. Nic není dál od pravdy! Pravděpodobně si nové informace neuchováte tak snadno, jako když jste byla mladší, ale jako koníček, kdy na vás netlačí představa zkoušek z daného jazyka? Proč ne? Nehledáte přeci dokonalost, hledáte zábavu.

Naučte se choreografii

Zkuste navrhnout například taneční choreografii k písni Ciary „Level up“ z roku 2018. Ta se k tomu totiž náramně hodí. Nejen, že je to zábava, ale je to výzva, a také vám pomůže vyjádřit zadrženou energii. Možná, že nemáte kamarádky, se kterými byste tanec secvičily, ale nepotřebujete je. Může to být sólová nebo skupinová zábava.

Naučte se hrát na hudební nástroj

Učení se hrát na vybraný hudební nástroj může být opravdu zábavným koníčkem, protože vás vyzývá k tomu, abyste svůj mozek používala odlišně. Většina lidí jde rovnou k učení se hry na klavír nebo kytaru, protože jsou to dobře známé a dostupné nástroje. Klíčem však je zjistit, který nástroj vás opravdu zajímá. Co zkusit třeba klarinet nebo jazzový saxofon? Věřte, že k učení se hry na hudební nástroj nepotřebujete mít absolutní hudební sluch!

Naučte se kouzelnické triky

V závislosti na tom, jak dobrý je kouzelník, a bez ohledu na to, z jaké blízkosti mu věnujete pozornost, stále nedokážete zjistit, jak provedl trik? V současné době už lze koupit nejrůznější „magické“ sady, které vám umožní provádět i složitější kouzla. Chce to ale trénink pohotovosti a synchronizace rukou. Takže trénujte, protože kouzlení je to zábava pro každého, a to na obou stranách iluze.

Interiérový design

Pokud už teď máte snahu neustále zkrášlovat a zdobit váš byt či dům, co to zkusit převést do profesionální roviny? Interiérový design je samostatné studijní odvětví, ale nemusíte kvůli tomu platit drahé kurzy. Velmi inspirativní a zábavné je prohlížet si fotografie zachycující specifičnost jednotlivých interiérových stylů současnosti i to, jak a z jakých kořenů se vyvíjely. Uvidíte, že získáte novou inspiraci pro to, jak svůj domov perfektně vyladit. A můžete pomoci i ostatním!

Aranžování květin

Aranžování květin vůbec není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Je to umění a je překvapivě obtížné. Pokud cítíte spřízněnost s květinami a máte oko pro design, měla byste aranžování květin rozhodně jako nový koníček vyzkoušet. Aranžmá nejsou jen o technice, jak správně svázat různé typy kytic, ale používá se aranžovací hmota, různé misky, drátky, korálky, zkrátka všechno možné. A nemusíte ani postupovat podle návodu, dělejte to, co se vám líbí!

Zajímavé pro vás může být také fotografování, a tím nemyslíme focení na mobil, ale použití fotoaparátu a všech možných jeho vychytávek. Nebo můžete vyzkoušet kaligrafii. Bude se hodit k ozdobení dárků či přání nebo jen tak, pro zábavu. Digitální ilustrace jsou „in“, tak proč nevyzkoušet také je? Stačí vám základní počítačový program, a už se můžete pustit do práce.

Nebojte se nového a zkoušejte! Snad vás naše návrhy posunou k vašemu vysněnému hobby!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu