Masku na obličeji teď nosí všichni, ale nemá to jen výhody. Vaše kůže pod ní velice trpí

Nošení masek je sice užitečná věc, ale váš obličej trpí. Venku se začíná oteplovat, a tím pádem se vaše pokožka pod rouškou budě ještě více zapařovat a může na ni vzniknout takzvané mechanické akné nebo jiné příznaky poškození. Je třeba se o ni pořádně starat a pomoct vaší pokožce, aby byla zase krásná.

Co to je mechanické akné

V posledních týdnech nosíte na obličeji – zvlášť pokud jste veku, nebo v práci, roušku. Ať už koupenou v obchodě, nebo doma šitou. Může vám však způsobit mechanické akné. Lidé si už pro něj vytvořili speciální název „maskme“. Jedná se o poškození kůže pod roušku, kvůli nadměrnému tření a odření. Díky tomu se do vaší kůže snadněji dostanou nečistoty, a to vede k zánětům pokožky a k následnému akné.

Jak se chránit před „maskme“

Před i po nošení masky je důležité, vždy si řádně umýt obličej vlažnou vodou a mýdlem. Samozřejmě až po tom, co jste si umyly ruce, abyste si na tvář nenanesly ještě více nečistot. Používejte pouze jemné čisticí prostředky. Vaše mýdlo by pokožku nemělo vysušovat, ale jemně promašťovat. Při používání špatného čisticího prostředku by se váš problém s kůží mohl jen zhoršovat. Poté obličej lehce osušte bavlněným hadříkem.

Krém zvláční vaši pokožku

Je dobré používat kvalitní krémy, které nebudou těžké. Ideální pomocník v boji proti mechanickému akné by měl být jemný a bez vůně. Vaši pokožku musí dobře hydratovat. Proto vyhledávejte krémy s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové. Tato složka má zklidňující účinky a obnovuje ochrannou bariéru pleti. Krém si na obličej nanášejte po každém umytí.

Předcházejte problémům a o svou tvář se starejte důkladně. Trocha prevence vám neuškodí, ušetříte si tím následné komplikace a dlouhodobé léčení vaší pokožky.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT