Marek (45): Měl jsem manželku i milenku. Teď jsem sám, jako kůl v plotě

Ahoj, jmenuji se Marek a je mi 45 let. V práci jsem se zamiloval do své o více než 10 let mladší kolegyně. Doma mi to neklapalo – a stejně tak ani jí. Ze začátku jsme si užívali skvělý sex a byli domluveni, že u toho to také zůstane. No, netrvalo dlouho a zamilovali se do sebe. Sex jsme tímto povýšili na maximální božskou úroveň. Roky jsme se nemohli jeden druhého nabažit.

Co moje manželka?

Já mám dospělého syna a ona krásného malého klučinu. Náš vztah byl po dobu 4 let naprosto úžasný. Nejsem nejmladší, takže jsem občasný úlet zažil, ale toto bylo úplně něco jiného. I po čtyřech letech jsem byl z Daniely totálně mimo. Bohužel jsem ženatý, a jak to bývá, nedokázal jsem udělat za svým životem čáru a začít nový s Danielou. Moje žena má problémy se srdcem – a já se bál že by jí takovýto krok ublížil.

Buď ona, nebo já!

Daniela tuto čáru před rokem udělala, opustila manžela a začala žít nový život se svým synem. Tím na mne začala trochu tlačit. Mně ale trvalo ještě skoro rok, než jsem se k tomu odhodlal, dokonce tak dlouho, že mne Daniela začala vydírat. Prostě mi dala ultimátum – buď ona, nebo já. Tomuto nejde nic vyčíst, dobře jsem to věděl, a tak po dlouhých nocích přemítání přece jen srdce zvítězilo – a já před Vánoci oznámil manželce, že miluji jinou ženu.

Vím, Vánoce jsem tím všem totálně zkazil, ale já se viděl u Danči. Chtěl jsem jí říct, co jsem udělal, ale co čert nechtěl skolil mě Covid a já 14 dní (celé Vánoce) proležel v posteli, aniž bych měl ponětí o světě. Po čase, kdy jsem se z toho dostal, jsem si uvědomil, že jsem Daniele vůbec nechyběl. Žádná zpráva, nic. Vrátil jsem se do práce, opět začal potkávat Danielu, ale z její strany žádný zájem.

Nemám ani jednu

Teď je polovina února, já se jí vyhýbám, jak můžu (a samozřejmě i ona mě), protože pouhý pohled na ni mi neskutečně rozbuší srdce. Není noc, kdy by se mi o ní nezdálo, budím se a v noci koukám do stropu a přemýšlím. Do práce chodím nevyspalý, unavený a bez nálady. Dokonce si toho všímají i kolegové. Můj vztah s manželkou je zničený, já bydlím jinde i když se „doma“ objevuji, ale manželku jsem ranil a nenávratně ztratil.


Uvědomil jsem si, že se Daniela lekla, když viděla, že jsem to myslel vážně a udělal ten krok, který vlastně chtěla. Její synek je lehce postižený, potřebuje mnohem větší péči než ostatní děti jeho věku, takže asi Daniela hledá otce přiměřenějšího jejímu věku? Nevím – a už se ani pravý důvod nedozvím. Vím jen, že už ani můj mozek Danielu nechce vidět, srdce s tím nesouhlasí, ale bude to muset vydržet. V jednom tahu jsem ztratil manželku i ženu, kterou miluji.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu