Malý syn Venduly Pizingerové „už zase skáče přes kaluže“

Na malých dětech milujeme a obdivujeme mnoho různých věcí. Jejich upřímnost, bezstarostnost, zvídavost i nespoutanou radost, kterou mají z naprosto obyčejných věcí, například z louží. Jistě si vy sami pamatujete ze svého dětství, nebo z dětství vašich mladších sourozenců či vlastních dětí, s jakou radostí se po dešti vrhali do všech louží, které venku našli. Stejnou radost kaluže přinášejí i malému synovi Venduly Pizingerové.

Radost nezná mezí

Rok a čtvrt starý Pepíček si užívá toho, že už sám chodí, což mu přináší svobodu namířit si to tam, kam chce on, nikoli jen rodiče. Jak Vendula přiznala v jednom ze svých příspěvků na Instagramu, jednou z jeho velkých „lásek“ jsou právě louže, které doslova vyhledává. Při jedné z procházek se mu podařilo najít jednu opravdu neodolatelnou velkou kaluž, a tak do ní hned skočil. Vendula ho při tom zachytila na video. Nejprve tak můžeme vidět nefalšovanou dětskou radost, když si užívá běhání a skákání v louži, která je mnohem větší než on sám. V jednom okamžiku ho ale zradí stabilita a on se v louži rozplácne jak dlouhý, tak široký. V ten okamžik také rychle končí maminčino video, je jasné, že se mu vydala „na pomoc“.

Kdo by odolal?

Vzhledem k tomu, že Vendula o synkově vášni pro louže ví, naštěstí ho na procházky vždy obléká nejen do nepromokavých bot, ale též oblečení, v tomto případě zeleno-černé kombinézy. Jak přiznala v komentáři, když má i ona holínky, někdy při pohledu na Pepíčka neodolá a do louže s ním vleze taky. Jak totiž vtipně dodala, v téhle situaci totiž známé rčení z bláta do louže platí pouze z praktického hlediska, neboť v okolí louže se samozřejmě nachází bláto. Jinak ale jde o čistou dětskou radost, nikoli o to, že bychom se ze špatné situace dostali ještě do nějaké horší, což je kontext, ve kterém toto rčení obvykle slýcháme. I z mnohých komentářů Venduliných fanynek je rovněž zřejmé, že mezi malými dětmi jsou kaluže stále v módě.

Zdroj: Instagram/vendulapizingerova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu