Malujeme na tělo

Asi znáte, a možná jste si už vyzkoušeli, poměrně rozšířené tetování hennou. Tetování, které vám dnes představíme, se od toho z henny liší, a my ho rozhodně doporučujeme na prvním místě.

Na vaše nové tetování budete potřebovat:

  • tetovací soupravu Jagua
  • vzor tetování jako předlohu
  • tužku

Tetovací soupravu Jagua koupíte v obchodech s výtvarnými potřebami. Tato tetovací souprava používá barvu ze šťávy plodů jagu, což je místní jméno pro strom genipa americana, který roste ve středí a jižní Americe. Barva se nedostává hluboko pod kůži a její odstín dokonce den za dnem postupně tmavne!

Postup:

Nejprve si zvolte vzor tetování, a také vyberte na těle místo, kde tetování chcete mít. Obrázek si vyberte nebo vytvořte vlastní, pak ho překreslete nebo vytiskněte na papír tak velký, jak velký je kopírovací papír z tetovací sady. Poté si namíchejte tetovací barvu, naplňte  lahvičku s hrotem teplou vodou, vše důkladně protřepejte a nechte odstát zhruba 5 minut, možná raději déle. Do směsi přilijte lahvičku eukalyptového oleje, pomocí přiloženého dřívka směs zamíchejte a počkejte dalších asi 10 až 15 minut.

Vzor položte na kopírovací papír ze sady a tužkou nebo propiskou obrázek obtáhněte.

Před nanesením obrázku kůži v místě budoucího tetování potřete tenkou vrstvou přenosového krému, který je také součástí sady. Kopírovací papír přiložte na vybrané místo, přitlačte a nechejte 15 vteřin působit. Posléze papír opatrně sundejte a kůži nechte oschnout. Nasaďte hrot na lahvičku s inkoustem a pečlivě obtáhněte a vyplňte obrázek. Barvu nechejte důkladně zaschnout, potom ji oloupejte, kůži omyjte mýdlem a vodou.

Barva se vám možná zpočátku bude zdát málo výrazná, ale nemějte strach, postupně ztmavne. A vydrží tak minimálně 14 dní.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu