Lucie Borhyová a Rey Koranteng jsou spolu už neuvěřitelných 22 let!

Spoustu z nás bere dlouholeté moderátory televizních pořadů tak trochu jako součást rodiny. Pravidelně vstupují do našich domovů, přinášejí nám nejrůznější informace i úsměv na tváři. To zcela jistě platí i o jedné z nejoblíbenějších zpravodajských dvojic Lucii Borhyové a Reyi Korantengovi. I když na první pohled vypadají stále stejně, na televizních obrazovkách se s nimi setkáváme už dlouhých dvacet dva let.

Osudný 5. 8. 1999

Oblíbená moderátorská dvojice se na obrazovce poprvé společně objevila 5. srpna roku 1999. Televize Nova tehdy divákům představila originální dvojici mladých moderátorů, krásnou dlouhovlasou blondýnku a mladíka s tmavou pletí. Žádná podobná dvojice se do té doby ve zpravodajství neobjevila. Lucka s Reyem se letmo znali již předtím. Lucie na Nově pracovala při studiu na vyšší odborné škole jako pomocná redaktorka a rovněž Rey již na Nově působil. Možná si na něj vzpomenete jako na moderátora počasí.

Začátky nebyly snadné

Ani jeden z nich si ale nemyslel, že jim léto roku 1999 zcela změní životy. Když jim televize nabídla moderování hlavní zpravodajské relace, byli samozřejmě zaskočeni. Původně měli být jen záložní dvojicí na léto, a tak výzvu přijali. Oba několikrát přiznali, že pro ně začátky nebyly úplně jednoduché, zkušeností se zpravodajstvím či moderováním měli jen málo.

foto: Jiří Černohorský / CNC / Profimedia

Přátelé ano, pár nikoli

Lucie k výročí se dvěma dvojkami zveřejnila na svém Instagramu společný snímek s Reyem a prozradila, že i když se to zdá nemožné, za celou dobu se nepohádali. Navíc Lucii a Reye často, především v začátcích jejich společného působení, lidé nespojovali jen profesně. Domnívali se, že sympatická dvojice tvoří pár i v osobním životě. Tak tomu ale nikdy nebylo. I když jsou blízkými přáteli, pár nikdy netvořili. Rey je mnoho let ženatý s manželkou Monikou, s níž vychovává tři dcery, Vanessu, Sofii a Leontýnu. Lucie sice před oltářem ještě nestanula, ale je spokojenou maminkou syna Lucase a dcery Lindy.

Zdroj: Instagram/lucie_borhyova, region.rozhlas.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu