Libuše (44): Odjela jsem na exotickou dovolenou s manželem, ale domů jsem se vracela sama

Se svým mužem jsem byla čtyřiadvacet let, máme dvacetiletého syna a už dlouho jsem pociťovala, že to mezi námi skřípe. S mužem jsme se po letech hodně odcizili, už jsme nenacházeli ani společnou řeč. Všechno měla změnit naše vytoužená romantická exotická dovolená, na kterou jsme šetřili roky.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Když jsme odjížděli, doufali jsme, že se nám podaří znovu zažehnout plamínek vášně a znovu se budeme cítit vedle sebe šťastní. Po třech dnech mi ale manžel oznámil, že se domů semnou už vrátit nechce. Myslela jsem nejprve, že si ze mě dělá legraci, ale on to myslel vážně.

Pobyt v ráji nám měl pomoci

Být celý život s jedním mužem není žádný med, my jsme začali mít problémy asi po deseti letech manželství, a to zejména proto, že já jsem toužila ještě po jednom dítěti, ale manžel to odmítal. Dočkal se již napoprvé svého vysněného syna a ten, když maličko odrostl, manžela stoprocentně naplňoval.

Hrávali fotbal nebo chodili hrát tenis, užívali si společné chvilky a představa toho, že doma budeme mít zase miminko, jej doslova děsila. Jenže já jsem vždycky chtěla holčičku, ale to nebyl důvod, proč bych měla manžela opustit. Tohle téma jsme nakonec uzavřeli, náš vztah ovšem zůstal na mrtvém bodě. Jak syn dospíval, uvědomovala jsem si, že přestávám být šťastná. Syn odešel na střední školu a bydlel na internátu – a v té době mě napadlo, že vztah se svým mužem se musím pokusit nějak zachránit.

Vždycky jsem se chtěla vydat někam za exotikou, Bora Bora byl můj cíl. Muž s tím souhlasil, ale bylo jasné, že na takovou dovolenou budeme muset začít hodně šetřit. Trvalo nám skoro pět let, než jsme měli našetřenou potřebnou částku, to už byl syn dospělý a nám nic nebránilo v odletu. Měli nás čekat dva týdny v tropickém ráji – tohle měla být záchrana našeho manželství.

Bude konečně sex?

Kromě toho, že nám moc nefungoval vztah, stagnoval i náš společný sexuální život. V posledních letech bylo vzácností, když jsme se dostali k nějakým intimitám, a já jsem si bláhově namlouvala, že právě na dovolené se to všechno změní. Jsem pořád žena, i když už v letech, ale sex dvakrát do roka mi opravdu nestačil. Dokonce jsem si koupila nové prádlo a podvazky, které míval můj muž kdysi tolik rád. Chtěla jsem ho překvapit, ale hned první večer v našem ráji, když jsem se mu ukázala v sexy oblečku, mě odbyl slovy, že je unavený po dlouhém letu.

To se dalo ještě pochopit, navíc jsme oba letěli poprvé, bylo to něco nového, a i já jsem pociťovala únavu. První snídaně v ráji ale také probíhala úplně jinak, než v co jsem doufala. Všude kolem byla spousta krásných a mladých žen a můj muž z nich nemohl spustit oči – po snídani jsem ho až do večeře neviděla. Byla jsem smutná, den na pláži jsem probrečela, měli jsme tu přece být spolu.

Zůstanu tady

Třetí den jsem pochopila, že žádný restart našeho manželství se nekoná. A to ve chvíli, když jsem si šla z pláže pro koktejl k baru – a u něj našla manžela líbat se s nějakou exotickou místní kráskou. Zůstala jsem stát a chvíli se na ně koukala, vůbec si mě nevšimli. Poté jsem odešla a znovu celý den probrečela, večer jsem se dočkala ale ještě většího šoku.

Zatímco jsem na manžela vyrukovala s tím, co jsem dopoledne viděla, on mi s ledovým klidem oznámil, že se zamiloval. Myslela jsem si, že je to sranda, tak rychle to snad nemohl stihnout, záplavu vzteku v kombinaci se smíchem vystřídala nejistota, když si manžel začal balit všechny své věci. On chce ode mě vážně po těch letech odejít takovým způsobem? A představte si, on to opravdu udělal.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Libuše a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Už jsem ho neviděla, ozval se až právník

Situace jako z hloupého filmu se vážně stala. Po zbytek dovolené, kterou jsem mimochodem trávila spíše na pokoji a pila jeden koktejl za druhým, jsem už svého muže neviděla, a domů jsem odlétala sama. Manžel svou letenku zrušil a skutečně zůstal na Bora Bora. Mně se následně ozval až jeho právník s tím, že manžel požádal o rozvod.

Ten se vleče už rok, protože já jsem se rozhodla, že mu to nechci nijak usnadnit. Snad jen z trucu, protože muž se po měsíci vrátil do Česka i se svou exotickou milenkou, a dokonce už čekají i dítě, jak jsem se dozvěděla od syna, který za otcem občas chodí.

Klára (33): Jsem špatná matka, mateřství mi sebralo postavu a iluze.

I když jsem jej asi už delší dobu upřímně nemilovala, on se semnou rozešel tím nejhorším možným způsobem. Cítila jsem se tolik ponížená – a vlastně se tak cítím dodnes.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT