Lhala jsem, modelka Veronika Kašáková vydala další knihu!

Jméno Veroniky Kašákové znají i ti, kteří se o modeling příliš nezajímají. Důvodem je její životní příběh, který se od většiny dalších v mnohém liší. Před několika lety Veronika o svém životě napsala autobiografickou knihu Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola, která se u veřejnosti setkala s velkým úspěchem. Nyní se Veronika na svém instagramovém profilu svěřila, že jí právě vyšla další kniha s překvapivým názvem Lhala jsem.  

Pomáhá dětem, které potkal stejný osud jako ji

Jak vyplývá z názvu první knihy, modelka má totiž za sebou poměrně složitou životní cestu. Společně s bratrem od svých čtyř let vyrůstala v dětském domově v severních Čechách nedaleko Chomutova. Navzdory této nelehké výchozí situaci se Veronika dokázala prosadit ve světě módy. V roce 2014 se účastnila finále soutěže Česká Miss 2014. Z tohoto důvodu se jí také v některých médiích začalo přezdívat „Miss z děcáku“. Své popularity se následně rozhodla využít pro velmi prospěšnou věc. Založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje právě děti v dětských domovech. Jeho cílem je to, aby mohly žít co nejplnohodnotnější život a rovněž aby byly co nejlépe připraveny na nelehký okamžik, až budou muset zdi domova opustit.

S životními překážkami bojuje dál

V posledních letech se zdálo, že se na Veroniku po všech stranách usmálo štěstí. Dařilo se jí v pracovním i osobním životě. Se svým partnerem Milanem se navíc letos v únoru stali rodiči malého Matyáše. Bohužel brzy po jeho narození se ukázalo, že synek trpí dědičnou metabolickou poruchou známou jako fenylketonurie. Tato porucha spočívá v tom, že organismus není schopen štěpit jednu z běžných aminokyselin, která se vyskytuje ve většině potravin. Z tohoto důvodu tak tito lidé nemohou po celý život jíst téměř žádné bílkoviny. V opačném případě by se jim fenylalanin postupně ukládal v těle a vedlo by to k dalekosáhlým následkům, včetně mentální retardace. Zda i tyto životní zkušenosti Veronika zahrnula do své nové knihy, není jasné. K příspěvku s fotografií knihy totiž napsala jen velmi stručný komentář: „Druhá …. Úplně jiná …. Přesto zase moje …“.

Zdroj: Instagram/veronikakasakova

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu