Letošní MFF Karlovy Vary je minulostí. Jak naplnil očekávání?

Slavnostním vyhlášením vítězů skončil v sobotu večer 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. K jednomu z nejprestižnějších filmových festivalů v Evropě se každoročně upírají zraky odborné i laické veřejnosti. Letos byla očekávání ještě větší vzhledem k tomu, že v loňském roce se festival nemohl uskutečnit. Z reakcí hostů i publika se zdá, že organizátorům se navzdory mnohým koronavirovým opatřením podařilo kvalitu i příjemnou atmosféru, kterou je festival známý, udržet.

Byla to neskutečná jízda, naše díky patří vám všem!

U příležitosti ukončení festivalu organizátoři na instagramovém profilu MFF Karlovy Vary zveřejnili krátké video, které je jakousi koláží celého letošního ročníku, poděkovali všem účastníkům a též oznámili termín příštího ročníku.

Slavnostního ukončení se ve Velkém sále hotelu Thermal účastnily i dvě hlavní zahraniční hvězdy, které na letošní MFF Karlovy Vary dorazily, hollywoodští herci Johnny Depp a Ethan Hawke. Johnny Depp přijel do Karlových Varů především uvést svůj nejnovější film s názvem Manimata, jehož tématem je ekologická katastrofa, ke které v tomto japonském městě došlo. Ethan Hawke si domů odvezl Křišťálový glóbus v podobě Ceny prezidenta MMF Karlovy Vary Jiřího Bartošky. Tu za přínos české kinematografii během slavnostního večera převzal rovněž režisér Jan Svěrák.

U poroty vyhrál snímek Strahinja, u diváků Zátopek

Kromě nich se během večera, kterým jako již tradičně provázel moderátor Marek Eben, rozdávaly i další ceny. Křišťálový glóbus v hlavní kategorii soutěžních snímků si odnesl srbský snímek o migraci s názvem Strahinja. Diváckou cenu získal snímek Zátopek režiséra Davida Ondríčka s Václavem Neužilem v hlavní roli. Snímek o legendárním českém běžci měl na festivalu svou premiéru a od minulého čtvrtka se začal promítat v kinech po celé republice. Na druhém místě se v divácké soutěži umístilo drama Quo Vadis, Aida? o masakru v Srebrenici a na třetím místě skončil dokument Jednotka intenzivního života o paliativní péči a lékařích, kteří nevyléčitelně nemocným ulehčují jejich poslední okamžiky.

Zdroj: Instagram/ kviff, kviff.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu