Letní péče o pleť aneb tři kroky ke kráse

Letní období je pro naši pleť náročné. Je vystavena velkým změnám teplot a také nadměrné zátěži v podobě slunečního záření. Přinášíme tři základní triky, se kterými budete mít pleť i pokožku celého těla dokonale pěstěnou a vyživenou. A poděkují vám i vaše vlasy a nehty. Jdeme na to, milé dámy!

Letní období

Než se vrhneme na tři triky, jak si udržet krásu během letních měsíců, měly bychom si ještě říct, že letní měsíce jsou pro péči o sebe jako dělané. Možná objevíte, že vás to natolik baví a naplňuje, že až se v září podíváte do zrcadla, budete natolik spokojena, že se svými rituály budete pokračovat i po zbytek roku. Přejeme vám, ať vás péče o sebe sama baví, a ať to děláte sobě pro radost. Jste úžasná a jedinečná, a je dobré si to občas uvědomit a hýčkat se.

Výživa

Nebojte se, nebudeme se rozepisovat o důležitosti vyvážené stravy nebo potřebě odlehčit v letním období náš jídelníček. To jsou notoricky známé věci. My se zaměříme na jeden doplněk stravy, který se vám během letních měsíců více než hodí. Podíváme se na zoubek zinku.

Právě tento minerál má na svědomí krásný vzhled pokožky. Zinkové masti se používají jako základ pro kosmetiku miminek, a jsou obsaženy i v krémech pro kožní potíže. Když si pohlídáte dostatek zinku, vaše kůže bude výrazně rychleji regenerovat a bude krásná. Za zinek vám poděkují i vaše vlasy a nehty.

Nehty se nebudou třepit a neobjevíte už na nich žádné bílé skvrny. Doporučujeme se zinkem zásobit. Buď si jej pořiďte jako doplněk stravy a užívejte alespoň jednu tabletu denně, nebo se cpěte dýňovými semínky.

Máte radost ze zinku? Výborně. Pouze podotýkáme, že pokud jej užíváte jako doplněk stravy, je dobré jej užívat během jídla. Nezapomeňte také na letní pitný režim a dejte si alespoň o tři sklenice denně více, než jste zvyklá během zimy.

Zázraky z kuchyně

Letní péče o pleť je dokonale hravá, a má jednu obrovskou výhodu – vše, co potřebujete, najdete ve vaší kuchyni! Už se nemůžete dočkat, až si uděláte voňavý peeling z mleté kávy a lžičky olivového oleje? Váš obličej se provoní a exfoliace odumřelých buněk vaši pleť dokonale prozáří.

I další tip nemůžeme zapomenout – rozmačkejte půlku banánu, který si ve vrstvě vložte na vaši pleť. Dopřejte si čtvrt hodinku s relaxační hudbou, a poté už směs otřete ubrouskem a umyjte. Příliv vitamínů a minerálů vaši pleť rozjasní a vyživí.

Nepřehlédněte: Jak odstranit gel z nehtů bez návštěvy salónu?

Ptáte se na osvědčený tip našich babiček? Rozhodně musíme uvést rozšlehaný bílek. Jakkoliv se vám jeho aplikace nezdá esteticky vhodná, překonejte se. Naneste si jej v několika vrstvách na obličej, a poté si udělejte chvilku pro sebe. Výsledek? Černým tečkám a uspaným pórům, které nás v letním období trápí, můžete dát sbohem!

Letní make-up

V létě na sebe rozhodně nemáme v plánu plácat tuny make-upu. Místo toho si pořiďte odlehčený CC krém, který vaši pleť barevně sjednotí a zároveň nebude působit těžce jako klasický make-up. Na letní dny se také mnohem více než rtěnka hodí tónované pomády na rty. Ty mají navíc i UV filtr, takže vaše rty budou chráněny před sluncem.

Nebaví vás voděodolné řasenky, které se pokaždé stejně smyjí pod oči, odkud se „voděodolně“ nedají smýt? Navštivte kosmetický salón a na letní měsíce zvolte barvu na řasy a obočí. Vydrží měsíc, a zajistí vám příjemný pocit ze sebe sama i po skoku do bazénu.

V létě se hodí o svou pleť pečovat a dopřát jí odpočinek od slunce. Výživu pleti zajistíte pomocí domácích pleťových masek, a o odlíčení make-upu a odpočinutí kůže celého těla se vám postará kokosový olej bez parfemace.

Přejeme vám kouzelné a krásné léto! Jaký trik vyzkoušíte jako první?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu