Lauren Holly: Půvabná hvězda seriálu NCIS byla v civilním životě třikrát vdaná a má tři děti

Mnozí si ji pamatujeme jako přitažlivou, ale zároveň i chytrou a ráznou Jenny Shepard – ředitelku Námořní vyšetřovací sužby NCIS, pohybující se mezi roky 2005 – 2008 ve stejnojmenném, úspěšném americkém seriálu s Markem Harmonem v hlavní roli. Nezapomenutelnou se stala například i díky roli Mary Swanson v komediálním filmu Blbý a blbější (1994) nebo skrze snímek Periskop nahoru a dolů (1996), kde ztvárnila postavu důstojnice Emily Lake. V civilním životě byla třikrát vdaná, mj. i za známého herce Jima Carreyho. Má tři adoptované děti a v roce 2007 ji prestižní časopis People zmínil v anketě 100 nejkrásnějších lidí na světě.  

Dcera historičky umění a profesora literatury

Okouzlující herečka Lauren Michael Holly, se narodila dne 28. října roku 1963 v Bristolu v Pensylvánii, v astrologickém znamení Štíra. Z pensylvánského Bristolu ovšem její rodina záhy přesídlila do New Yorské Genevy, kde mladá Lauren dospívala a na Geneva High school, později i na Sarah Lawrence College v New Yorku, postupně vystudovala. Vztah k herectví byl u ní od počátku ovlivněn prostředím, ve kterém vyrůstala. Její rodiče patřili mezi tzv. uměnímilovnou společnost, k čemuž postupně vedli i všechny tři své děti. Lauren a její dva bratry – Nicka a Innese.

Laurenina matka Michael Ann Holly vystudovala teorii umění a jako odborný historik působila u řady příležitostí. Jednou z nich byl i post ředitelky Výzkumného programu v The Sterling and Francine Clark Art institute. Akademické prostředí bylo odjakživa domácím i pro Laureniného otce, který vystudoval teorii literatury, a jako vysokoškolský profesor literaturu přednášel, např. na Hobart and William Smith college. Ve šlépějích rodičů si přál jít i zesnulý Laurenin bratr Innes, který odmalička toužil, stát se slavným architektem. Lauren ovlivnila akademická půda méně, ale i tak dějiny literatury sama vystudovala. Přesto ji více než teorie, lákala práce před kamerami.

Život modelky

Díky kráse a šarmu, se již ve dvaceti uplatnila v modelingu, přestože na výšku má „jen“ 165 cm. Její prací ovšem nebyla chůze po mole, nýbrž účinkování v televizních reklamách, díky kterým si ji v roce 1985 všimli tvůrci seriálu All My Children, a nabídli jí menší roli Julie Rand Chandler, kterou pak Holly úspěšně hrála až do roku 1989, a nominována za ni dokonce byla i na prestižní Emmy Award. Lauren nebyla studovaná herečka, ale její projev se líbil. Natolik, že o nabídky do jednotlivých seriálů a filmů nebyla nouze. Roku 1990 se objevila jako Allison Novack ve dvou epizodách seriálu My Two Dads a jako Kate Ward byla k nepřehlédnutí v jedné epizodě seriálu The Antagonists (1991). Na půdě filmů si zahrála například roli Jazz v The Adventures of Ford Fairlane (1990) nebo nezapomenutelnou Lindu Lee v Dragon: The Bruce Lee Story. V soukromém životě navázala mezitím vztah s hereckým kolegou Dannym Quinnem, kterého si roku 1991 vzala za manžela. Manželství vydrželo jen dva roky, ale i tak Holly přineslo cenné zkušenosti. Přesto možnost, mít za manžela muže ze stejné profese, využila i podruhé.

Manželkou „Ace Ventury“    

Budoucího druhého manžela, potkala u příležitosti castingu na komediální film Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Byl jím slavný energický herec a představitel hlavní role Jim Carrey. Osud jim společné účinkování ve snímku sice nedopřál, ale ve slavné komedii Blbý a blbější (1994) si spolu už zahráli. Po dvouletém vztahu, kdy se i navenek zdálo, že půjde o stabilní hvězdný pár, se dvojice rozhodla pro sňatek. Manželství ale nevydrželo. V roce 1997 došlo k rozvodu a každý z umělců si šel vlastní cestou. Lauren se v civilu příliš nedařilo, zato v pracovní rovině šla tou dobou z role do role. Po Mary Swanson v Blbý a ještě blbější si zahrála například Darianu Smalls v Beautiful Girls nebo svůdnou a muži obletovanou důstojnici na palubě ponorky Emily Lake ve filmu Periskop nahoru a dolů (1996). Zaujala i rolí Gigi ve filmu What Women Want (Po čem ženy touží).

Dr. Jeremy Hanlon i ředitelka NCIS Shepard

Oblibu široké veřejnosti jí nepřinesl pouze film, ale nemalou měrou i seriálová tvorba. Jednou ze světově nejznámějších Laureniných rolí, byla postava doktorky Jeremy Hanlon, vyskytující se v populárním seriálu Nemocnice Chicago Hope, kterou hrála mezi roky 1999 až 2000, přičemž zde vystoupila v celkem dvaadvaceti epizodách. Seriál z nemocničního prostředí, který byl mezi diváky oblíben podobně, jako ve stejném období běžící, legendární Pohotovost (ER), zajistil Holly takřka celosvětovou známost. A mimo to i jedno z prvních setkání s pozdějším seriálovým partnerem Markem Harmonem.

Čtěte také: Alyson Hannigan: Jak dnes vypadá Lily z oblíbeného seriálu Jak jsem poznal vaši matku? Je z ní sympatická maminka.

Jako přísná, ale velmi atraktivní ředitelka Námořní vyšetřovací služby NCIS, se Holly poprvé představila v roce 2005. Třetí řada seriálu, který slavil od začátku úspěch, získala díky nové postavě na zajímavosti. Tím spíše, že příchozí šéfová Jenny Shepard, byla v minulosti spolu s agentem Gibbsem (Mark Harmon) nejen v profesionálním, ale i v milostném vztahu. Spolupráci jim však jejich společná minulost nenarušila… Holly a Harmon si tak spolu zahráli v celkem třech řadách. Oblíbená postava ředitelky Shepard, která si obvykle nenechala do ničeho mluvit, jednala po svém a vítězila, skončila i přesto nemilým a pro televizní diváky šokujícím osudem… Smutný konec Laureniny fanoušky sice zarmoutil, ale naštěstí ne na dlouho. Holly čekalo v roce 2009 natáčení hned několika seriálů a filmů dohromady, přestože se ani jedna z dalších postav, netěšila už zřejmě takové divácké slávy, jako Jenny Shepard.

Lauren Holly jako Monique

V civilním životě čekalo šarmantní umělkyni mezi tím ještě jedno manželství, a to s úspěšným kanadským bankéřem Francisem Greco, kvůli kterému se Lauren do jeho rodné Kanady dokonce i přestěhovala. Manželství vzniklo roku 2008 a pár si mezi tím stihl adoptovat hned tři potomky, syny Henryho, George a Alexandera. Ač se zdálo, že půvabná herečka nalezla skutečné rodinné štěstí, bohužel ani třetí manželství, tentokráte s „nehercem“, nevydrželo. K rozvodu došlo k roku 2014 a Lauren poté již zůstala, spolu se svými třemi dětmi sama.

V roce 2017 se objevila jako nepřehlédnutelná Roxie Pagliani v seriálu Lucifer, Melanie Anderson v Good Witch (2018) nebo jako Monique, ve zbrusu nové titulní roli ze seriálu Tiny Pretty Things (Krasotinky), která má coby rok výroby zapsanou číslici 2020. Fanoušci krásné zrzky, která je v posledních letech znovu blondýnkou, se mají zcela jistě na co těšit.

Zdroje: biography, IMDb  

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT