Laura (17): Kamarádčin chichot se ozýval z místa, odkud neměl. Máma je singl a já bez kamarádky

V poslední době si připadám jako ve zlém snu. Jako malou mne můj otčím občas osahával. Když se to máma dozvěděla, vyhodila ho z bytu, ale po dvou letech se k sobě zase vrátili. Od té doby mne hlídala, i když tvrdila, že se byl mezitím léčit a už je zcela neškodný. Sice už na mě nikdy nesáhnul, ale začal spát s mojí nejlepší kamarádkou.

Svého biologického otce vídám jen párkrát do roka, žije totiž v zahraničí a má svou druhou rodinu. Od mých tří let s námi žil Marek, můj otčím, kterého jsem nikdy neměla ráda a dávala jsem mu to od malička dost najevo. On za to ke mně byl vždycky hrubý. Když mi bylo osm let, párkrát vešel do koupelny a tam mě osahával a u toho nadával. K ničemu dalšímu nedošlo, i přesto jsem se svěřila mámě, která ho za to vyhodila. Bylo mi zle, když mi po dvou letech máma řekla, že se k nám opět stěhuje, zuřila jsem.

Ona však tvrdila, že se změnil, že začal chodit na terapie a své návaly vzteku už ovládá, že už se mě ani nedotkne a tak podobně. Byla jsem pořád ještě malá holka, nemohla jsem s tím nic udělat. Faktem je, že když se nastěhoval podruhé, už na mne hrubý nebyl. Raději jsme spolu moc nemluvili, ale pořád jsem cítila jeho pohled ve svých zádech, kdykoliv jsem prošla kolem.

Kamarádka mě zradila a začala s ním spát

O situaci u nás doma jsem pověděla jen své nejlepší kamarádce Katce. Roky plynuly a my jsme dospěly. S Katkou jsme však stále zůstaly nerozlučné kamarádky. Často k nám chodila na návštěvy. K mé nelibosti si s Markem začala rozumět, smáli se spolu a povídali si. Neměla jsem z toho radost, ale zakazovat jsem to nikomu nemohla.

Jednou, když u nás Katka spala, byla zrovna má máma na noční směně. Já jsem se v noci vzbudila a Katku jsem vedle sebe neviděla. Šla jsem se podívat, kde je a slyšela ji, jak se směje v ložnici. Vešla jsem tam a nachytala je s otčímem v posteli. Ani jeden se tím vlastně netajil, jen mě poprosili, abych mlčela. To jsem ale nedokázala.

Mámě jsem všechno řekla a ona Marka zase vyhodila. On ale s mou kamarádkou spí dál a už se tím ani netají. Prý se šla tenkrát v noci napít a slyšela, že se v ložnici ještě dívá na televizi. Šla za ním a on ji začal osahávat. Vlastně si o to řekla sama a dnes mi tvrdí, že ho miluje už delší dobu.

Přijde mi to nechutné a divné. Katka si to nedá vymluvit a skoncovat s ním nehodlá.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT