Lada (33): Snažila jsem se zachránit manželství a dopadlo to katastrofálně. Takovou scénu terapeutka nezažila

Vdávala jsem se hodně mladá – já si myslela, že je to z lásky, okolí mě ale upozorňovalo, že ze strany ženicha je to spíš jen z lásky k penězům. Mí rodiče jsou totiž poměrně bohatí a přislíbili nám po svatbě nový dům i auto. Já jsem ale měla klapky na očích, jak už to tak u zamilovaných žen bývá.

Bylo mi devatenáct a Luďka jsem skutečně milovala. Rok po svatbě jsem otěhotněla, dostali jsme slíbený dům i auto, a všechno vypadalo stále růžově. Ne ale napořád. I po letech krize jsem se snažila náš vztah zachránit a domluvila jsem nám schůzku s terapeutkou. Na tu ostudu do smrti nezapomenu.

Jen tak to nevzdám

Luděk mě začal brzy po svatbě podvádět, všechno jsem se ale dozvěděla poměrně nedávno. I když měl chování řeznického psa a na péči o naše dítě se nikdy moc nepodílel, byl to dříč a byl na něj spoleh v praktických věcech. Viděla jsem v něm našeho ochranáře a milovala jsem jej stále, i když se mi jeho milenka přišla představit osobně až k nám domů. Naše krize ve vztahu trvala už delší dobu, já však nejsem zvyklá věci vzdávat a nechtěla jsem se rozvádět, přeci jen jsme byli rodina.

Co je moc, je moc!

S Luďkem jsem se snažila mluvit, chtěla jsem znát jeho názor na věc i plán, jak by chtěl věci mezi námi urovnat. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se vážně snaží, ale já jsem chtěla stále víc. Pak mi kamarádka dala kontakt na svou známou, která se živí jako terapeutka a párům jako jsme byli my dává rady a pomáhá jim vzkřísit uvadající manželství. Kamarádka mi nikdy špatně neporadila, takže jsem neváhala a okamžitě jsem nás objednala.

I když on nebyl moc rád a nápad se mu nelíbil ani zdaleka tolik jako mě, přislíbil, že se sezení bude účastnit. Když ale dorazil, viděla jsem na něm, jak moc je nervózní a navíc z něj táhl alkohol – a to byla jen první kapka. To, co následovalo, mě pronásleduje ve snech dodnes.

Martina (37): Držím dceru zkrátka kvůli její nemoci. Co si o mě myslí manžel, mě moc mrzí.

Nejen ožralý ale i sprostý

Luděk se na sezení dostavil nejen ožralý jako Dán, ale už od prvních mnut byl neskutečně sprostý a urážel nejen mě, ale i naši terapeutku. Hrozně jsem se styděla, o to víc, když jsem si uvědomila, že ona moc dobře ví, kdo mi ji doporučil – naše společná přítelkyně.

Po dalších asi pěti minutách už kolem sebe rozhazoval papíry, které měla terapeutka připraveny na stole, roztrhal její diář a nakonec začal kolem sebe házet i nábytkem. Kromě toho, že jsme měli z ostudy kabát, jsme museli zaplatit i desetitisíce za zničené vybavení ordinace.

Alespoň jsem otevřela oči

Až tenhle veřejný výstup mi konečně otevřel oči. Viděla jsem, s kým jsem žila a koho jsem neustále obhajovala. Luděk vysvištěl z našeho domu jako namydlený blesk a už bylo jasné, že rozvodu se nevyhneme. Dnes jsem za to ale skutečně ráda.

Nakonec mi vlastně návštěva terapeutky pomohla udělat tak závažný krok vpřed. Jen kdybych neměla ostudu!

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT