Kylie Minogue: Zpěvačka a herečka, která v roce 2020 míří zpět ke kořenům

Během své kariéry vystřídala půvabná zpěvačka, jejíž, médii často řešený vzrůst je jen 152 cm, úctyhodnou řadu stylů. Hudebních i módních. Zazářila v seriálu Sousedé a legendární hit I Should Be So Lucky z 80. let, odráží dobu vzniku stejně, jako třeba album Light Years z roku 2000. Bohatou trvalou a velké náušnice, střídají v novém tisíciletí přirozené vlasy či ikonické kraťasy, objevující se v klipu Spinning Around. Pak přichází úplný průlom, a spolu s ním hit Can´t Get You Out of My Head z alba Fever (2001). V tu chvíli nezná Kylii Minogue, porovnávanou často s Madonnou, už nikdo jinak, než jako přitažlivou krásku z klipu, oděnou od hlavy k patě v bílé kombinéze. I tak lze popsat zajímavosti ze života umělkyně, která si během let prošla nejen slávou, ale i chudobou a úspěšným soubojem se smrtelnou nemocí…

Děvče ze skromných poměrů

Dnes patří k nejúspěšnějším představitelkám světové pop scény. Je držitelkou řady výjimečných ocenění, včetně Důstojníka řádu britského impéria (2008) či Rytířského řádu umění a literatury (2008). O dalších cenách, typu Grammy Awards, Brit Awards či MTV Video Music Awards snad ani nemluvě. Život zpěvačky a herečky Kylie Minogue může z jedné strany dobře připomínat její vlastní tvorbu. Samý flitr, lesk, bohatství a luxusní šaty. Přesto, i tato zářivá část zná odvrácené momenty. Dny, kdy scéna pohasne, ať už je důvod jakýkoliv. Ostatně, chybělo jen málo, a legenda jménem Kylie by bývala nemusela nikdy vzniknout… 

Kylie Ann Minogue se narodila dne 28. května roku 1968 v australském Melbourne, v astrologickém znamení Blíženců. Od malička ji lákalo umění, ač profese jejích rodičů umělecká, ani nikterak vlivná nebyla, ba naopak. Její tatínek Ronald Charles Minogue i maminka Carol Ann Minogue, měli ve skutečnosti často co dělat, aby rodinu o třech malých dětech vůbec uživili. Rozumný a pečlivý Ronald Ch. Minogue sice působil jako účetní, ale ani tak jeho schopnosti nezabránily vlnám častého šetření, dokonce i stěhování, ke kterým docházelo pokaždé, když rodině už zoufale scházely peníze. Zatímco mladší Kyliini sourozenci – bratr Brendan a sestra Danni, brali stěhování či úsporné podmínky spíše jako dobrodružství, Kylie byla typ, který si naopak potrpěl na jistoty a domov. Brzy jí tak začalo docházet, že jedinou cestou, jak věc zvrátit, bude, začít vydělávat sama. Ale jak? To byl prozatím oříšek.

Pomohly seriály

Čas ubíhal a Kylie mezi tím absolvovala základní i střední školu v Camberwell. Sice prý o vlastních schopnostech neměla nikdy přehnané představy, ale i tak ji srdce táhlo do světa umění, na jeviště. Milovala hudbu a lákalo ji herectví. Šťastná náhoda pak zapříčinila, že se spolu se svou mladší sestrou Danni, jednoho dne úspěšně probojovaly až do komparzu dětských herců, z nichž si režiséři pravidelně vybírali vhodné tváře pro natáčení seriálů. Obě děvčata byla pohledná, s citem pro rytmus i hudbu, takže jejich výběr býval častý. Ač po dobu několika let, získávala Kylie jen drobné roličky, svou cestu nevzdala. Možná i proto, že těch pár peněz, které za výkony ona i sestra obdržely, doma jednoduše také pomohlo. Průlom přišel v roce 1986, kdy Kylie získala nabídku, zahrát si roli mladičké automechaničky Charlene Mitchell ve slavném britském seriálu Sousedé. Minogue ji přijala, a doslova rázem se skrze ni stala nejen miláčkem seriálového publika, ale nakonec i nejoblíbenější televizní hvězdou své doby. Přesto, ač se mohla od tohoto okamžiku zabývat výhradně herectvím, jejím pravým snem se nakonec stala hudba.

Nepřehlédněte: Mary McDonnell: Dáma, která si zahrála s Kevinem Costnerem, Patrickem Swayzem i „Gibbsem“ Markem Harmonem.

V roce 1987 vyšel jej první hit The Locco-Mottion a zaznamenal fenomenální úspěch. Na pěvecké výkony miláčka seriálových diváků byl logicky kde kdo zvědav a tak šla kariéra mladé umělkyně vzhůru. Osudovým náhodám přitom nebyl konec. Další Kylii čekala i ve chvíli, kdy se měla pracovně sejít s pány producenty Stockem, Aitkenem a Watermanem, kteří prý schůzku mylně očekávali v jiný den, a tak song, který pro ni měli vytvořit, sice tvořili, ale způsobem, jak se u nás říká, na poslední chvíli. Píseň, ušitá narychlo, dostala název I Should Be So Lucky, a mohla klidně skončit neúspěšně. Namísto toho ale dobila tehdejší hitparády a z Kylie Minogue se posléze zrodila pěvecká legenda, působící, byť s drobnými přestávkami, dodnes.

Herečka i ikona alb Light Years a Fever

Obří Kyliin úspěch se poprvé malinko pozastavil v devadesátých letech, kdy se její tvorba sice již vytříbila, ale zároveň už opadla i euforie ze Sousedů. Umělkyně tvořila dál a dobře, ale výsledky, na chvíli, už tak fenomenální ohlasy neměly. A tak se rozhodla, udělat si znovu čas i na herectví. Objevila se například v seriálu Vikářka z Dibley, ve filmu Street Fighter, kde vytvořila zajímavou dvojici s Jeanem-Claudem Van Dammem a vidět ji naživo mohlo obecenstvo také na pódiu Barbadoského divadla, kde účinkovala v klasické hře Bouře, z pera W. Shakespeara. Ani tady ale nebyl úspěch takový, na jaký si v počátcích mladá hvězda přivykla. Protože ji ale více, než sláva, lákalo tvořit, nenechala se okolím rozhodit a vytrvala dál v tom, co jí bylo nejbližší. Pak přišel zlomový rok 2000, a spolu s ním osvěžující album Light Years, s jehož hity Spinning Around a On a Night Like This znovu obsadila první místa hitparád. Kylie zaujala nejen líbivou pop hudbou, ale i novou vizáží, ze které snad nejvíc zazářily kraťoučké šortky bronzové barvy, vyskytující se v klipu Spinning Around. Z Kylie se pak začala stávat světově úspěšná hvězda, což ještě umocnil rok 2001 a album Fever. Její hity byly oblíbenými v kategorii dance hudby, což byl styl, který jí skutečně sedl, ač se jej umělkyně pokusila sama záměrně přerušit, a navázat v trochu jiném pojetí. Změnu pak přineslo album Body Language, v němž se Kylie snažila vrátit, (zejména v módě na přebalu alba i v klipech), do elegance šedesátých let. Uspěla a zaujaly i její hity jako Slow nebo Chocolate. Jenže… I druhou vlnu závratné slávy cosi přerušilo. Tentokráte však nešlo o boj na výsluní, nýbrž o boj o život.

Rakovina, album X a nové začátky

Psal se rok 2005, a krásná umělkyně si musela, z ničeho nic, vyslechnout velmi zdrcující zprávu. Lékaři ji diagnostikovali rakovinu prsu a na Kylie bylo, přijmout a vyrovnat se s léčbou, která nebyla snadná, i proto, že na nějakou dobu pozastavila také všechny její aktivity. Přesto se drobná zpěvačka nevzdala, bojovala a nad svou diagnózou zvítězila. Ke zpěvu se vrátila roku 2007 s experimentálním albem X, které módně i stylově opět navozovalo aktuální módní dobu. Navzdory řadě polemik však šlo o úspěšný kousek, kterým křehká Kylie dokázala, že i když extravagance zrovna jejím „šálkem čaje“ není, dokáže se jí zhostit s noblesou. Ke „klasické Kylie“ se pak o něco více přiblížila roku 2010 s albem Aphrodité, z něhož zabodoval zejména hit All the Lovers. Poté následovala ještě další alba, například Kylie Christmas, Kiss Me Once nebo kompilace Step in Back Time. Doba se sice znovu změnila, ale umělkyně, která se ukázala jako velká bojovnice po všech stránkách, rozhodně nezanikla.

Čtěte také: Paris Hilton: Světla reflektorů, noční můry i skrytá tvář slávy. To vše dobře zná.

Směr zpět ke kořenům

V posledních měsících se prý slavná Australanka rozhodla spíše bilancovat a hudebně, stylově i vizáží se nakonec znovu navrátit „ke kořenům“, tedy tam, kde odjakživa bylo její základní umělecké těžiště. K disco hudbě, k živému a pestrému disco stylu. Nepřekvapí proto, že i poslední album, kterému se prý v současné době doma intenzívně věnuje, dostalo rovněž příhodný název – Disco. Jak na něm bude Kylie, která svým věkem i stylem dnes už dávno nepatří k naivním dívkám, ale spíše mezi zralé šarmantní dámy, zářit, uvidíme, lépe řečeno, uslyšíme. A protože je Kylie odjakživa také herečka, je vysoce pravděpodobné, že s ní v příštích letech můžeme klidně setkat i v nějaké té zajímavé roli…

Zdroje: allmusic.com, hellomagazine.com | foto: Wikimedia, CC

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT