Které látky jsou účinné proti stárnutí pokožky?

Existuje několik základních látek, které úspěšně vyrovnávají probíhající změny pokožky těla a pleti během stárnutí organismu. Důležité pro nás ženy je, aby se ochránila nejen funkce, ale také vzhled pokožky. Bez kterých látek to nejde? Tady jsou.


Kyselina askorbová (vitamin C)

Vitamin C především dokáže vychytávat volné radikály, které mají na stárnutí hlavní podíl. Jako součást krémů pečuje tato látka o odstraňování odumřelých šupinek kůže a pleti dodává svěží vzhled.

Biotin (vitamin H)

Tento vitamin podporuje výstavbu tukového filmu, při použití v krémech činí pleť odolnější a méně citlivou.

Koenzym Q

Koenzym Q je podobný vitaminu, podporuje buněčné dýchání a buněčnou regeneraci, a to i v hlubších vrstvách kůže. Vlastní produkce koenzymu Q klesá s věkem, a tak je s postupujícím věkem nutné dodávat tuto látku tělu v krémech nebo kapslích.

Kolagen

Kolagen je protein obsažený ve škáře, v průběhu života ho ovšem také ubývá. Kolagen, který je obsažený v krémech, váže vlhkost, proniká ovšem pouze do vrchních vrstev pokožky. Proto kolagen přispívá zejména k regeneraci ochranného pláště pleti, zničeného mýdlem a vodou.

Panthenol (provitamin B5)

Tento provitamin zlepšuje schopnost kůže vázat vlhkost. Na pleť má také zklidňující a léčivý účinek, proto se často používá v přípravcích používaných po opalování.

Retinol (vitamin A)

Vitamin A zabraňuje stárnutí pleti a redukuje vrásky díky tomu, že dokáže vychytávat škodlivé volné radikály a zlepšuje strukturu tkáně. Dokáže pronikat také do hlubších vrstev kůže.

Alfa-hydroxykyseliny (AHA)

Jedná se o ovocné kyseliny (kyselina jablečná, mléčná či citronová), které zvyšují pevnost, elasticitu i obsah vlhkosti v pleti. V kosmetických krémech se vyskytují pouze v malém množství, ve vyšších dávkách mají peelingový účinek.

Elastin

Elastin je protein s vyhlazovacím a vypínacím účinkem na pleť. Jeho vlákna vracejí pleti pružnost a dodávají živiny do vnějších vrstev kůže.

Lipozomy (lecitin)

Lipozomy jsou složeny ze stejného materiálu jako tělesné buňky, a díky své výborné schopnosti vázat látky jsou efektivními nosiči účinných látek do hlubších vrstev kůže. Je dokázáno, že lipozomy působí v horních vrstvách pokožky jako zásobovače vlhkostí, a proto bývají hlavní složkou krémů určených pro suchou pleť.

Tokoferol (vitamin E)

Tento vitamin urychluje buněčné dělení a současně zabraňuje odbourávání kolagenu. Vyhlazuje pleť, zlepšuje její schopnost vázat vodu a urychluje obnovu kožních buněk.

Teď už víte, čím organismus „nadopovat“, aby procesy stárnutí probíhaly pomaleji nebo byly dostatečně vyvažovány zdravými látkami, které s přibývajícími lety ubývají. Můžete tedy směle vyrazit do lékárny k nákupu vitaminů a kvalitní kosmetiky, kdy si u každého přípravku nezapomenete přečíst, jaké látky obsahuje. A nebojte se stárnutí!

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.