Které krémy na celulitidu opravdu fungují?

Také jste jednou z více než 70 procent žen, které trápí nepříjemná celulitida? Dávno se ví, že tento problém nepatří pouze boubelkám. Nepříjemná pomerančová kůže postihuje ženy všeho věku, a to bez rozdílu váhy. Jaké krémy na celulitidu vám pomohou se celulitidy zbavit?   

Pomerančová kůže – nepříjemná, ale běžná

Chápeme, že celulitida vás nejvíce trápí právě v tomto ročním období, kdy se chcete blýsknout v plavkách. Mnoho žen si dokonce kvůli tomuto kosmetickému problému odepírá krátké letní šaty, sukně a kraťasy – a to jen proto, že se bojí světu ukázat svou nedokonalost. Je dobré vědět, že v tom nejste samy. Dokonce ani slavné modelky trápí celulitida. Samy se mnohokrát nechaly slyšet, že aby vůbec mohly na obálky časopisů, jejich těla prochází úpravou v photoshopu. Toto ale rozhodně není fér vůči ostatním ženám, které se pak kvůli celulitidě cítí méněcenné.

Trend body positivity je naštěstí na vzestupu, a ženy se přestávají za své „nedostatky“ skrývat. Když si vezmete, že tento problém trápí více než polovinu žen, možná by bylo na čase, aby se z celulitidy přestalo dělat tabu. Možná by to pomohlo dospívajícím dívkám, které také trápí.

Krémy na celulitidu

Pokud si chcete pomoci od nepříjemné pomerančové kůže, máme pro vás pár tipů. Bohužel vás ale hned ze začátku musíme varovat – nezbavíte se jí během jediného týdne. Bude to chtít pevnou ruku a jasnou mysl. Když si ale stanovíte každodenní rituál, co se pro vás stane stejnou samozřejmostí, jako třeba umývání zubů, budete mít vyhráno a skutečně s celulitidou zatočíte!

Základem je snaha o rozproudění lymfatického systému. Samotný krém proti celulitidě by nebyl tolik účinný, když ho jen naplácáte na pokožku zadku a stehen. K tomu si musíte udělat čas. Zkuste si stanovit ideální denní či večerní dobu, co vám bude vyhovovat. Stejně, jako je běžné se večer odlíčit, se pro vás stane masáž problémových partií naprostou samozřejmostí. Krouživými pohyby od kolene nahoru se snažte krém vpracovat do pokožky.

Po kterém sáhnout?

Účinných krémů je mnoho a některé z nich si dokonce můžete vyrobit doma. Jeden z nich si klidně vyrobíte svépomocí – budete potřebovat kokosový olej, mletou skořici a mleté chilli. Důkladnými krouživými pohyby od kolen nahoru si namasírujte problematické partie a na chvíli vyčkejte. Zhruba po čtvrt hodině si vše smyjte. Opakujte denně, výsledek bude patrný za necelý měsíc.

Stejně tak si ženy pochvalují domácí krém vyrobený z mleté kávy a olivového oleje. Káva navíc působí jako peeling, takže tyto denní rituály můžete střídat.

Nepřehlédněte: Proč je cvičení při hudbě efektivnější?

Pokud se vám nechce jít do samovýroby, sáhněte po některém z mnoha krémů z drogerie nebo lékárny. Skutečně účinné krémy, na které nedají dopustit tisícovky žen, obsahují kofein nebo tein ze zeleného čaje. Tyto látky stahují cévy a stimulují krevní oběh. Kromě toho mají i protizánětlivé účinky. Další pomocník, co zabírá, je krém s olejem z chilli papriček. Tento olej zrychluje lymfatický oběh, odvodňuje a odstraňuje otoky. Prostě ideální pro odstranění pomerančové kůže!

A co vy? Vyrobíte si vlastní krém, nebo budete používat koupené a přichystané produkty?

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT