Kristýna z Brna (25): Z nudy jsem zkusila Tinder a nakonec si domluvila i schůzku. Z toho, kdo na ní přišel, se nemůžu vzpamatovat

Se svým přítelem Markem jsem ve vztahu již téměř sedm let. Prvních pár let bylo naprosto pohádkových, oba jsme byli zamilovaní až po uši a skvěle nám to fungovalo.

Jenže potom přišel tíživý stereotyp a mě už tenhle vztah přestal naplňovat. Právě z toho důvodu jsem se rozhodla vyzkoušet seznamku.

Jen touha po povyražení

Od Tinderu jsem si nic neslibovala, hledala jsem jen nějaké rozptýlení z každodenní nudy. Nakonec jsem se rozhodla si na jedné platformě založit profil. Nevložila jsem však na něj moc informací, dokonce i fotografie byla falešná. Zpočátku jsem tam netrávila moc času, jen jsem nárazově prohlížela svůj profil, zda o mě někdo má zájem.

Jednoho dne se objevila zpráva od muže jménem Michal. Byla jsem zvědavá, a tak jsme si začali psát. Zpočátku to byla poměrně nezáživná konverzace, postupem času jsme však začali zabředávat i do vážnějších témat. Cítila jsem se lépe, protože jsem věděla, že se o mě někdo zajímá.

Michal taky není svatoušek

S Michalem jsem si začala psát opravdu často, mnohdy až dlouho do noci. Přišel mi naprosto skvělý, rozuměli jsme si tak, jako bychom se znali už roky. Nakonec se ukázalo, že jsme na tom oba podobně, přiznal se mi totiž, že má dceru. S tím jsem neměla problém. Později mi však ještě řekl, že je ženatý.

To mne trochu zaskočilo, ale tvrdil, že jeho manželství je v mrtvém bodě. Oba jsme tak v podstatě hledali to samé, jen rozptýlení od našich nešťastných vztahů. Michal později navrhl, že bychom se mohli sejít. Z toho jsem byla nervózní, přeci jen bych to dělat neměla, dokud jsem s Markem. Nakonec jsem však se schůzkou souhlasila.

Čekalo mě obrovské překvapení

Michal zvolil střídmou kavárnu ukrytou v centru města. Na rande jsem se těšila, nevěděla jsem však, co můžu očekávat. Nevěděla jsem, jak vypadá. On viděl jen mou falešnou fotografii, z naší schůzky se tak mohlo snadno stát velké fiasko. Když jsem dorazila na místo, hned jsem ho snadno poznala podle oblečení.

V tom momentě však přišel velký šok, ten muž byl totiž můj táta.

Došlo mi, že ve vztahu s mojí matkou musí být opravdu nešťastný. Z této nepříjemné situace jsme však snadno vybruslili, oba jsme se nad tím pouze zasmáli. Potom jsme šli na společnou večeři a vedli hlubokou konverzaci o našich životech, především o tom, jak nešťastné vztahy máme.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT