Krásná pleť napříč generacemi

Myslíte si, že výsada krásné pleti přísluší pouze mladým krasavicím? Omyl! Krásnou pleť  můžete mít nehledě na váš věk!

Přirozená krása věku 20+

Žádné vrásky, důležitá je hydratace. Díky ní bude pleť pružná, pevná a méně náchylná k tvorbě vrásek. V žádném případě nepoužívejte hutné krémy, ty by vaši pleť pouze zatěžovaly. Rozhodně se ale soustřeďte na pravidelné čištění pleti. Večer se vždy odličte, třeba mycí pěnou a micelární vodou, ranní očista pleť krásně osvěží a připraví ji na líčení. Jestliže vás trápí akné či jiné nedokonalosti, použijte speciální péči nejlépe kosmetických produktů prodávaných v lékárnách.

Objevují se první jemné vrásky 30+

Nutná začíná být pravidelná péče, aby pleť zůstala pružná a svěží. Ve 30. letech se začínají objevovat první vrásky. A i když vaše pleť vypadá stále velmi dobře, extra péče je vhodná. Pokožka začíná produkovat méně lipidů a ztenčuje se tukový film. Nejlepší jsou přípravky s obsahem antioxidantů, mořských řas, koenzymu Q 10, vitaminu C či kolagenu. To je pravá výživa, kterou vaše pleť ocení i do budoucna. Zlepší se její elasticita, pleť se barevně sjednotí, zmírní se váčky pod očima a tmavé kruhy.

Stále dost energie ve 40+

I v tomto věku lze vhodnou péčí udržet pleť pevnou a s minimem vrásek. Okolo 40. roku dochází ke snížení produkce kolagenových a elastinových vláken a klesá tak pružnost a pevnost pokožky. Také se tvoří méně kyseliny hyaluronové, která je důležitá pro hydrataci. Pokud pleti dopřejete každodenní péči, zůstane krásná. Hýčkejte ji produkty s komplexem zpevňujících, vyživujících, omlazujících a hydratačních látek. A dostatečně se vyspěte, to pleti skvěle pomáhá udržet se ve formě!

Čas na náhradu ztrát 50+

Začne být nutná intenzivní výživa pokožky a její maximální ochrana. Období menopauzy ovlivňuje i stav pleti. Výrazná je ztráta pevnosti a jasu, ztenčuje se svrchní vrstva pokožky, vrásek přibývá a jsou hlubší. Pleť má buď „papírový“ vzhled nebo se objeví menopauzální akné. Je čas sáhnout po hutných krémech, které zajistí dostatečnou výživu, ochranu a zpomalují stárnutí. Kombinujte čistící a výživové masky, v případě akné 1 x či 2 x týdně pleti dopřejte peeling, který ji zbaví mastnoty.

Co byste měla dělat bez ohledu na věk?

Jednoznačně zaměřit pozornost na bradu a dekolt. Tato místa často zanedbáváme a výsledkem jsou vrásky na krku i dekoltu doprovázené ochablou pletí. Kůže v těchto oblastech je extrémně citlivá, je totiž vypodložena jen malou vrstvou tukové tkáně s minimem mazových žláz. Vyplatí se investice do krémů, které nastartují tvorbu kolagenu. Účinná jsou také zpevňující séra a regenerační masky, které pleť vyživují do hloubky.

Ať už make-up používáte či nikoli, odličte se každý večer. Z pleti tak odstraníte všechny nečistoty a připravíte ji na regeneraci během noci. Minimálně 1 x týdně pleti dopřejte masku dle potřeby (vypínací, rozjasňující, hydratační a podobně). Neměl by chybět jemný peeling, který pleť zbaví odumřelých buněk. Při pobytu na slunci je nezbytný krém s ochranným faktorem. Zmírníte stárnutí pleti, ale též tvorbu pigmentových skvrn.

Aby vás neprozradily ruce

Ruce prozradí o věku hodně. Na hřbetu rukou je kůže hodně tenká a začíná ochabovat kolem čtyřicítky. Pokud je pokožka namáhaná, má tendenci vysychat a praskat. Takže aby ruce mluvily o nižším věku a péči, kterou jim věnujete, mažte je a zase mažte – několikrát denně. Jednou za čas si i ruce zaslouží peeling, budou pak mnohem jemnější a hladší.

Buďte zkrátka krásná v každém věku, na trhu existují stovky přesně nakombinovaných krémů, masek i sér. Skvělé je nechat si poradit od specialistů, které najdete buď přímo u kosmetických řad prodávaných v lékárnách nebo v obchodech zaměřených na kosmetické, tělové a vlasové produkty.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu