Krásná pleť napříč generacemi

Přidat na Seznam.cz

Myslíte si, že výsada krásné pleti přísluší pouze mladým krasavicím? Omyl! Krásnou pleť  můžete mít nehledě na váš věk!


Přirozená krása věku 20+

Žádné vrásky, důležitá je hydratace. Díky ní bude pleť pružná, pevná a méně náchylná k tvorbě vrásek. V žádném případě nepoužívejte hutné krémy, ty by vaši pleť pouze zatěžovaly. Rozhodně se ale soustřeďte na pravidelné čištění pleti. Večer se vždy odličte, třeba mycí pěnou a micelární vodou, ranní očista pleť krásně osvěží a připraví ji na líčení. Jestliže vás trápí akné či jiné nedokonalosti, použijte speciální péči nejlépe kosmetických produktů prodávaných v lékárnách.

Anketa: Používáte nějaké přípravky proti vráskám?
Celkem hlasů: 61

Objevují se první jemné vrásky 30+

Nutná začíná být pravidelná péče, aby pleť zůstala pružná a svěží. Ve 30. letech se začínají objevovat první vrásky. A i když vaše pleť vypadá stále velmi dobře, extra péče je vhodná. Pokožka začíná produkovat méně lipidů a ztenčuje se tukový film. Nejlepší jsou přípravky s obsahem antioxidantů, mořských řas, koenzymu Q 10, vitaminu C či kolagenu. To je pravá výživa, kterou vaše pleť ocení i do budoucna. Zlepší se její elasticita, pleť se barevně sjednotí, zmírní se váčky pod očima a tmavé kruhy.

Stále dost energie ve 40+

I v tomto věku lze vhodnou péčí udržet pleť pevnou a s minimem vrásek. Okolo 40. roku dochází ke snížení produkce kolagenových a elastinových vláken a klesá tak pružnost a pevnost pokožky. Také se tvoří méně kyseliny hyaluronové, která je důležitá pro hydrataci. Pokud pleti dopřejete každodenní péči, zůstane krásná. Hýčkejte ji produkty s komplexem zpevňujících, vyživujících, omlazujících a hydratačních látek. A dostatečně se vyspěte, to pleti skvěle pomáhá udržet se ve formě!

Čas na náhradu ztrát 50+

Začne být nutná intenzivní výživa pokožky a její maximální ochrana. Období menopauzy ovlivňuje i stav pleti. Výrazná je ztráta pevnosti a jasu, ztenčuje se svrchní vrstva pokožky, vrásek přibývá a jsou hlubší. Pleť má buď „papírový“ vzhled nebo se objeví menopauzální akné. Je čas sáhnout po hutných krémech, které zajistí dostatečnou výživu, ochranu a zpomalují stárnutí. Kombinujte čistící a výživové masky, v případě akné 1 x či 2 x týdně pleti dopřejte peeling, který ji zbaví mastnoty.

Co byste měla dělat bez ohledu na věk?

Jednoznačně zaměřit pozornost na bradu a dekolt. Tato místa často zanedbáváme a výsledkem jsou vrásky na krku i dekoltu doprovázené ochablou pletí. Kůže v těchto oblastech je extrémně citlivá, je totiž vypodložena jen malou vrstvou tukové tkáně s minimem mazových žláz. Vyplatí se investice do krémů, které nastartují tvorbu kolagenu. Účinná jsou také zpevňující séra a regenerační masky, které pleť vyživují do hloubky.

Ať už make-up používáte či nikoli, odličte se každý večer. Z pleti tak odstraníte všechny nečistoty a připravíte ji na regeneraci během noci. Minimálně 1 x týdně pleti dopřejte masku dle potřeby (vypínací, rozjasňující, hydratační a podobně). Neměl by chybět jemný peeling, který pleť zbaví odumřelých buněk. Při pobytu na slunci je nezbytný krém s ochranným faktorem. Zmírníte stárnutí pleti, ale též tvorbu pigmentových skvrn.

Aby vás neprozradily ruce

Ruce prozradí o věku hodně. Na hřbetu rukou je kůže hodně tenká a začíná ochabovat kolem čtyřicítky. Pokud je pokožka namáhaná, má tendenci vysychat a praskat. Takže aby ruce mluvily o nižším věku a péči, kterou jim věnujete, mažte je a zase mažte – několikrát denně. Jednou za čas si i ruce zaslouží peeling, budou pak mnohem jemnější a hladší.

Buďte zkrátka krásná v každém věku, na trhu existují stovky přesně nakombinovaných krémů, masek i sér. Skvělé je nechat si poradit od specialistů, které najdete buď přímo u kosmetických řad prodávaných v lékárnách nebo v obchodech zaměřených na kosmetické, tělové a vlasové produkty.

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.