Konečky vlasů si zvládnete ostříhat sama doma. Poradíme, jak na to

Přestože kadeřníci radí, abyste si své vlasy nikdy nestříhala sama, a to ani v případě, že si chcete zastřihnout pouze konečky, určitě to zvládnete a ještě ušetříte peníze. Ostříhání konečků, není tvoření nového účesu, a proto to není žádná věda. Stačí vám k tomu kvalitní nůžky a trochu trpělivosti a přesnosti.

Použijte vhodné nůžky

Než se vůbec pustíte do samotného stříhání, musíte si pořídit vhodné nůžky. Rozhodně se vyhněte obyčejným plastovým, kuchyňským nebo nůžkám, jaké jsou určené na textil. Ideálně si kupte takové, co jsou určeny přímo na vlasy, pokud chcete docílit nejlepšího výsledku. Jsou opravdu ostré a stříhají naprosto přesně. Pokud vám však nezáleží na naprosto přesném výsledku, použijte libovolné nůžky, které vám vyhovují.

Vlasy si rozdělte na dvě části

Vlasy si rozdělte na dvě poloviny. Poté každou půlku zkraťte na vámi požadovanou délku. Dbejte na to, abyste obě půlky měla zastřihnuté ve stejné délce. Kontrolujte to v zrcadle. Ze začátku své vlasy raději zastřihněte méně, ať poté můžete popřípadě zarovnávat nesrovnalosti. Poproste jiného člena vaší rodiny, aby zkontroloval, zda máte vlasy vzadu všechny ve stejné délce, popřípadě, ať vám to upraví.

Nepřehlédněte: Přemýšlíte nad krátkými vlasy? Zjistěte, který účes se k vám bude hodit nejlépe.

Ostříhání ofiny

Ofina je trochu specifická – a sama byste se jejího stříhání opravdu neměla pouštět. Pokud si však na to troufáte, nejprve se podívejte na videa, jak se stříhá. Na YouTube najdete hned několik návodů, jak si ostříhat ofinu svépomocí. I zde se však držte pravidla, že méně je někdy více. Nestříhejte hned požadovanou délku ofiny, protože i tady si musíte nechat prostor na její případné rovnání. Pokud ofinu zkrátíte moc, požadovaný výsledek vás rozhodně nepotěší.

Před tím, než se pustíte do domácího stříhání, si tento počin hodně dobře rozmyslete, protože vlasy rostou pomalu – a ostříhání se dá zkazit velmi snadno.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu