Kdo z českých celebrit už má dost restriktivních opatření ohledně koronaviru?

Pandemie koronaviru už trvá celý rok. Během posledních dvanácti měsíců se životy některých lidí obrátily téměř o tři sta šedesát stupňů. Mnohé koronavirus zasáhl osobně jako nemoc a zároveň všechny zasáhla nejrůznější opatření, které mají ztížit jeho šíření. Tato opatření jsou v mnohém restriktivní a omezují svobody a práva, která jsme ještě před nedávnem považovali za samozřejmá a automatická. Často jsme si jich nevážili tak, jak bychom měli. Poslední dobou v souvislosti s nelepšící se situací navzdory všem restrikcím proto přibývá i lidí, kteří začali s nejrůznějšími zásahy do našeho života vyslovovat svůj nesouhlas. Některé nesouhlasné názory se ozývají i z řad celebrit.

Michal Suchánek a jeho černý humor

Vzhledem k tomu, že kultura patří k oblastem, které byly a jsou kvůli koronaviru omezené nejvíce, není se čemu divit, že mnoha hercům či zpěvákům již pomalu ale jistě začíná docházet trpělivost. Velmi aktivním je poslední dobou například herec Michal Suchánek, ten svým specifickým humorem restriktivní opatření a kroky vlády kritizuje nejen na svém instagramovém profilu, ale také na nejrůznějších protivládních akcích a demonstracích, kterých se účastní.

Pivo Daniela Hůlky a ostrá slova Mahuleny Bočanové

Podobný názor jako Daniel Landa má také zpěvák Daniel Hůlka, který již na podzim na protest proti opatřením zveřejnil Píseň o mé zemi, kterou původně napsali Karel Černoch a Pavel Žák jako reakci na sovětskou okupaci v roce 1968. Před několika dny pak zpěvák přilil olej do ohně tím, když zamířil na pivo do slavné restaurace Šeberák. Netají se ani svou podporou iniciativy Chcípl PES, která upozorňuje na nesmyslnost některých vládních opatření, zejména v souvislosti s provozem restaurací a barů. Velmi ostře se proti restriktivním opatřením vyjádřila i herečka Mahulena Bočanová, která dnes v jednom ze svých komentářů označila vládu za neschopné blbce.

I mnohé zpěvačky a herečky jsou matky

S oběma zpěváky v mnohém souhlasí také jejich kolegyně Ilona Csáková, Bára Basiková či Radka Fišarová. Ty jako matky samozřejmě nejvíce trápí téma distančního vzdělávání. Bára Basiková a Radka Fišarová jsou tak z toho důvodu například i členkami občanské platformy s názvem Zdravé fórum, jejímž heslem je Vraťme děti do škol a zemi do normálu. Z dalších známých tváří jsou členy této platformy i zpěvačka Olga Lounová, herečka Zdeňka Žádníková-Volencová či Vlastimil Harapes. Bára Basiková se k současné situaci často vyjadřuje také prostřednictvím svého blogu s názvem Když skočíš, já taky…

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu