Kdo lépe jí, lépe vypadá – znáte toto pořekadlo? Je pravdivé!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
krása (zdroj foto: freepik.com)

Co vypovídají pupínky na obličeji, kruhy pod očima a další vady na kráse? Vypovídají o tom, jakým způsobem se stravujete. My vám poradíme, jak problémy vyřešit nebo alespoň zlepšit, opět pomocí stravy.


Pupínky na obličeji

Možná pijete dost alkoholu. Ten totiž zvyšuje produkci mazu, a ten může vést až k ucpání pórů. Pomůže vám čaj s kurkumou nebo kefír, který působí probioticky a protizánětlivě. Další možností, jak problém zmírnit, je pití alkoholu s nízkým obsahem cukru, což je například merlot a sauvignon. Navíc ke každé sklence alkoholu vypijte sklenici vody, která neutralizuje.

Také neprospívá přemíra fast foodových jídel, cukru a mléčných výrobků. Zjistěte si, zda nemáte alergii na některé potraviny a dbejte na doplňování vitaminů A, B5, B6 a E. Doporučujeme jíst hodně ryb, játra, vejce, mrkev, brambory, pšeničné klíčky, ovesné vločky, rajčata a ořechy.

Lámání vlasů

Vlasy se lámou pokud jsou málo hydratované. Možná málo pijete nebo často používáte horkovzdušné stylingové pomůcky. Anebo vlasy vystavujete příliš mnoho slunci, vodě či větru. Pomocí je hodně pít, a to neperlivou vodu (denně asi 30 ml na kilogram váhy). Také pomohou vlasové kůry, alespoň 1x týdně.

Dalším důvodem lámavosti vlasů mohou být chybějící živiny. To se stává, pokud držíte diety nebo nejíte příliš kvalitní a pestrou stravu. Takže: jíst maso, zeleninu, luštěniny, červenou řepu, mrkev, ořechy, tyto potraviny vám doplní železo. Doplňte si také vitaminy skupiny B a zinek, stačí zakoupit tablety v lékárně.

Kruhy pod očima

Když je pleť dehydratovaná, ochabuje a vznikají kruhy či váčky pod očima, a také vrásky. Radou je používat oční krémy, které jsou určeny pro jemné a citlivé oční partie. A opět – hodně pijte! Když je pleť „na suchu“, začínají prosvítat cévy a stíny se tak zesilují.

A možná máte také málo železa, což je častý problém žen, veganů a vrcholových sportovců. Nedostatek železa doplníte vhodnou stravou (viz výše) nebo užíváním výživových doplňků.

Lámání nehtů

Nehtům neprospívá jednostranná strava. Pro zdravé a silné nehty je potřeba všech důležitých vitaminů a minerálů, stopových prvků či esenciálních mastných kyselin. Zkrátka všechno, co vašemu tělu dodá pestrá strava. Nehty se skládají hlavně z keratinu a jejich růst výrazně podporuje strava bohatá na proteiny. Čerstvé ovoce či zelenina zase podporují správné složení nehtů, a to díky obsahu vitaminů a dalších živin.

Mastné vlasy

Příliš časté mytí (4 až 7 krát za týden) vysušuje vlasy i pokožku hlavy a tím se zvyšuje produkce mazu. Omezte časté mytí, používejte jemné, nejlépe dětské šampony a mytí doplňte například použitím suchého šamponu. Vlasy se mastí, pokud používáte velké množství následné péče.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.