Každodenním odpočinkem ke kráse – buďte zase krásná a svěží!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
spokojené probuzení (zdroj foto: freepik.com)

Určitá míra stresu je v životě normální. A právě proto je tak důležité, udělat si občas přestávku. Už malé pauzy pomohou znovu se „nabít“. Každý den by měl mít člověk trochu času jen pro sebe, jeden večer týdně a jeden víkend v měsíci.

Všichni víme, jak vystresovaný a neodpočatý člověk vypadá – povadlá, našedlá pleť, tmavé kruhy pod očima, postava shrbená, mastné vlasy. To vše vzniká tím, že buňky nemají příležitost regenerovat a zbavovat se dostatečně toxinů.


Jak na odpočinek?

Je potřeba si zafixovat, že odpočinek je důležitější než rozdělaná práce. Tím nemyslíme, že přestanete pracovat na konci rozjetého důležitého projektu, ale pak se za něj taky pořádnou relaxací odměňte! Ale prádlo na žehlení klidně může chvíli počkat a vy si užijte například vydatnou pečující koupel, poslech hudby, kino či návštěvu u přátel. Ani víkend by neměl být jako vhodná přestávka v práci vhodná k úklidu bytu! Zpříjemnit víkend si můžete výlety do města nebo na koupaliště jsou také velmi dobré, člověk „vypne“ a na starosti nemyslí.

Relaxace

Stres navozuje v těle napětí, a tak se tvoří různá zablokování a ztuhnutí některých oblastí. Masáže pomohou uvolňovat bloky a znovu změkčit svaly. Pro relaxační účely je nejlepší olejová masáž, svaly jsou během ní příjemně hlazeny a velmi dobře působí na pokožku. Efektivnější jsou ale tlakové masáže, například thajská masáž, kdy dochází k uvolňování napětí v určitých bodech svalstva pomocí tlaku prstů maséra. Tlak je kombinován s napínáním, které svaly ještě více natahuje.

Doporučit můžeme také masáž nohou, kdy masér stlačuje jednotlivé reflexní body na chodidlech a jejich energie je pak vedena k odpovídajícímu orgánu.

Jsou také masáže orientované na určitou část těla – masáž krku, masáž hlavy nebo jsou masáže doplněny jinými technikami s oleji, vůněmi, horkými kameny a podobně.

Vůně

Nádherné vůně pomáhají prohloubit relaxaci organismu i mozku a připraví vám dobrou náladu. Vůně teplé – med, heřmánek či santalové dřevo mají uklidňující účinek a pomáhají proti stresu a napětí. Jasmín, citronová tráva a citron mají povzbuzující účinky, zlepšují koncentraci a odstraňují únavu. Levandule uvolňuje a pomáhá při bolestech hlavy. Máta zase pomůže při špatné koncentraci a při bolestech hlavy také. Svěží vůně – mandarinka nebo pomeranč – přinášejí harmonii a inspiraci.

Spánek

Zdravý, klidný a hluboký spánek je jedním z nejlepších prostředků, jak si uchovat svěží vzhled. Tělo se ve spánku zotavuje, buněčné dělení probíhá totiž 2x rychleji než přes den. Tak dochází k regeneraci organizmu, kůže a imunitního systému.

Tak nezapomeňte! Relaxace a dobrý spánek jsou nejkratší a nejdůležitější cestou ke kráse!

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.