Každá žena to zná: Nemám co na sebe!

Objeví se, když to nejméně potřebujeme, tehdy, kdy se chceme obléct opravdu pěkně nebo potřebujeme vyniknout na večírku. Tento okamžik nás děsí a neumíme s ním bojovat, muži nás za něj dokonce nenávidí a nedokážou nás ani trochu pochopit. Ono taky jde mnohem víc o problém naší hlavy než naší skříně. Pokusíme se vám poradit, jak s tímto démonem bojovat!

Vždycky je co na sebe

Znáte to. Stojíte ve spodním prádle před otevřenou šatní skříní a bezradně hledíte na nepřeberné množství ramínek, upravených komínků a pečlivě vyskládaných bot. Srdce vám divoce buší, blížíte se záchvatu paniky a hodinová ručička neúprosně odměřuje čas. Je to tu zase – nemáte co na sebe. Nebo lépe řečeno – nevíte co na sebe!

„Nemám co na sebe“ je jako nemoc. Daný stav silně odpovídá nějaké psychické poruše. Když „to“ na ženu přijde, často pobíhá sem a tam, přičemž vyhazuje věci ze skříně i dalších úložných prostor. Může nastat i hysterický brek! Proto je zapotřebí řešit příčinu a položit si otázku, kdy, v jakých situacích, tento problém nastává.

Zuzana (25): Po autonehodě jsem zůstala bezzubá. Než na nové zuby našetřím, už je ani nebudu potřebovat.

Co nejlepší dojem

Pravděpodobně se jedná o ty okamžiky, kdy se chystáte vypadat co nejlépe – může to být první rande, důležitý firemní večírek, pohovor do nového zaměstnání nebo jen večírek, na kterém chcete vypadat co nejlépe. Řešení, naštěstí, existuje. Připravte si věci předem nebo alespoň si je nakombinujte v mysli. Jakmile se totiž pro něco rozhodnete, získáte pocit jistoty, a před šatníkem už nebudete ztrácet čas.

Nedostatek času může velice snadno nepříjemné okamžiky před skříněmi ještě zhoršit. Protože jste nervózní z toho, že nemáte co na sebe, ale také z toho, že přijdete pozdě. I tady je dobrá rada – zkrátka si na přípravu nechejte dostatek času. Jak už bylo řečeno, nejlepší je připravit si oblečení (nebo si ho představit) ještě den předem. Skvělé je, že si oblečení stihnete i vyzkoušet, což je pro vás velké plus.

Vždy mějte zálohu

Rozhodně se vyplatí mít nějaké to eso v rukávu, respektive záložní outfit. Vytvořte si proto základní kombinace oblečení pro různé příležitosti, a i když jste chtěla jít v něčem mnohem originálnějším, máte připravenou jistotu. Pokud vás tlačí čas, vzdejte další hledání a zkoušení, a zkrátka na tuto jistotu vsaďte. Možná nebudete jedinečná, ale budete se cítit dobře.

Krásná jako Marilyn Monroe: Napodobte styl líčení této hollywoodské sexbomby a budete neodolatelná.

Zachovat si chladnou hlavu

Jestliže se ocitnete v situaci, kdy nemáte nic připraveno a ani žádnou zálohu, je potřeba jednat efektivně. Zhluboka dýchejte a snažte se racionálně uvažovat. Vyberte jednu hlavní část oblečení, která bude dominovat, a té přizpůsobte zbytek outfitu. Může to být originální sukně, výrazné náušnice, kožené kalhoty či sako ve výrazných barvách, jako je oranžová nebo červená. Poté začněte postupovat krok za krokem, a pokud nezačnete panikařit, vše dobře dopadne!

Zdá se to poměrně jednoduché, že? Napoprvé to asi bude taky hrůza, ale opravdu stačí, když nezačnete vyšilovat, rozumně vyberete kombinaci, ve které se budete dobře cítit a zvedne vám sebevědomí. To totiž patří do každého šatníku!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT