Katka (33): Manžel musel do práce, a tak mě k lékaři doprovodila kamarádka. Doktor to však pochopil po svém

Byla jsem v osmém měsíci a už jsem toho všeho měla plné zuby. Měla jsem rizikové těhotenství, téměř nic jsem nemohla a přibrala jsem tolik, že jsem myslela, že každou chvíli prasknu.

Na kontrolu k lékaři jsem většinou chodila sama nebo s manželem, moje gynekoložka mého muže znala, jenže tentokrát měla v ordinaci za sebe náhradu. Byl to mladý, sotva dostudovaný lékař, který se pěkně sekl v úsudku – a byl z toho pořádný trapas.

Pojďte někdo se mnou

Špatně jsem se pohybovala, řídit jsem se bála, a navíc jsem s sebou chtěla mít podporu, i kdybych už třeba nemohla dojít. Fakt jsem na tom byla bledě. V ten den ale musel manžel do práce – a já se sháněla po náhradě. Nabídla se kamarádka Lenka, moje nejlepší přítelkyně a zároveň sestřenice mého muže.

Mluvil nějak z cesty

Přišly jsme do ordinace, kde seděl ten mě neznámý a mladý pan doktor, a představily jsme se. Manželova sestřenice je stále svobodná, a tak má stejné příjmení jako já. Myslím, že tohle pana doktora zmátlo jako první. Pořád si nás prohlížel a usmíval se. Bylo to podezřelé, v jednu chvíli začal mluvit úplně z cesty a my se na sebe s kamarádkou jen nevěřícně dívaly. Když nám došlo, že si doktor vlastně myslí, že jsme my dvě partnerky – a to dítě čekáme spolu, začaly jsme se smát a chytly se za ruku.

Nestyďte se

Pak doktor znejistil, ale pokračoval ve svém monologu. Chtěl nám vyjádřit podporu, on sám prý totiž gaye a lesbičky podporuje a fandí jim. Také se rozpovídal o tom, jak by nám přál stejná práva, jako mají běžné heterosexuální páry – a my neměly to srdce mu vymluvit, že je všechno jinak.

Šok na porodním sále

S panem doktorem jsem se pak setkala i na porodním sále, kde se mnou byl už můj manžel. To pak doktor okomentoval znovu po svém a myslel si, že jsem partnerku nechala doma a u porodu mě podporuje biologický otec dítěte. Manžel nechápal, já to ale už chtěla mít za sebou, a tak jsem nic nekomentovala. Až po porodu se všichni dozvěděli, jak to vlastně je, když k nám začala promlouvat porodní asistentka. Mladý pan doktor celý zčervenal a začal se omlouvat.

Nás to pobavilo, takže jsme jej ujistili, že se nic nestalo a dnes už na pravidelné prohlídky chodím k němu, protože jsem si ho vážně oblíbila.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu