Katka (29): Svému šéfovi musím být po vůli, jinak by mě vyhodil. Doma mám tři děti, ale musím dělat, co chce

Když jsem otěhotněla poprvé, bylo mi devatenáct let a tehdejší přítel mě opustil jen krátce před porodem. Později jsem potkala svého bývalého manžela, který mě se vším pomáhal a staral se o nás. S ním jsem měla další dvě děti, rodina ho ale přestala bavit, a tak odešel k jiné a nyní žije v zahraničí.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Jsem tak sama na tři děti, a to se musím jinak otáčet, abych je uživila. Žijeme v malém pronajatém bytě a nejmladšímu synovi jsou teprve tři roky. Proto jsem hledala zaměstnání, které by mě časově neomezovalo, a já se mohla dětem věnovat naplno. To jsem našla, ale není to tak jednoduché. Prožívám na pracovišti peklo.

Krátkou sukni jsem si pořídila, jen abych zapůsobila

Nikdy jsem se příliš nemalovala a vyučená jsem kuchařka, víc jsem vystudovat nestihla. Bez praxe a předešlých zkušeností se mi práce nehledala zrovna lehce, jenže jinak bych nás neuživila. Kamarádka mi domluvila proto pohovor u nich ve firmě, kde hledali sekretářku, jen na půl úvazku, takže jsem se mohla věnovat dětem a s poměrně slušným platem.

Věděla jsem, že mám protekci, ale i tak jsem potřebovala zapůsobit. Věděla jsem, že jejich šéf je na ženské, a tak jsem si koupila krátkou sukni v sekáči, namalovala se, učesala a hodlala jsem ho ohromit svým šarmem. To se povedlo a já místo vážně dostala.

Práce snů ale jen na oko

Bylo to jako splněný sen, práce byla snadná, každý den jsem po pěti hodinách mohla odejít a vyzvednout děti. Plat nám také stačil a já si nemohla na nic stěžovat. Věděla jsem sice, že mě šéf stále pozoruje, občas si neodpustil nějakou poznámku, narážel na mou postavu a prsa, která jsem vždycky měla velká.

Líbila jsem se mu a já to ze začátku považovala za svou ohromnou výhodu. Jedno dopoledne, když jsme byli v kanceláři sami, se šéf ale neudržel, a vyjel po mně. Dala jsem mu ale jasně najevo, že o románek na pracovišti nestojím, že si chci práci udržet.

To ho ale ještě víc vyhecovalo. Každým dnem se jeho narážky stupňovaly a pořád jsem cítila jeho pohled. Kamkoliv jsem se hnula, mě pozoroval, a to mi začalo být nepříjemné. Pokusila jsem se tedy o rozhovor na úrovni, slušně jsem jej požádala o to, aby mě bral pouze jako svou sekretářku. V tom se stalo něco neuvěřitelného. Zamknul kancelář a vrhnul se na mě. Když jsem se pokusila o odpor, důrazně mi vysvětlil, že pokud o práci stojím, budu dělat to, co chce on. Já se ze strachu nechala a vyspala jsem se s ním.

Chtěl stále víc

Doma jsem nad tím přemýšlela, bylo mi ze sebe špatně, ale na druhou stranu jsem viděla své děti, kterým jsem slíbila, že se vždycky budeme mít dobře. Bála jsem se přijít o tak dobré zaměstnání, že jsem se svým šéfem začala spát pravidelně. Jemu to však nestačilo, začal po mě chtít stále víc, je to zvrhlík, má rád netradiční praktiky, dokonce mě nutí, abych za ním v noci chodila na hotel, a tam už to připomíná sadomasochistický salón. Musím přistoupit na všechno, když chce počůrat, udělám to. Dělám zkrátka všechno a připadám si jako prostitutka.

Sekretářka, nebo holka na zavolání?

Už to trvá skoro rok a já začínám mít pocit, že jsem si na to zvykla. Beru dokonce větší výplatu, a tak už jsem skutečně jako prostitutka, která si přivydělává přes den jako sekretářka. Vím, že na to nemá právo ale, kdybych to někomu řekla, budou si na mě ukazovat a já musím myslet na své děti. Nikdy jsem to neměla nechat dojít tak daleko, ale to mi došlo pozdě. Teď když přijdu do práce, vím, že musím kleknout na kolena a nejprve ukojit svého šéfa, dělám to s ním všude, kde on si smyslí.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Katka a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Má mě v hrsti

Dokonce mi už ukázal i několik videí. On si nás natáčel a já ani nevím, co by s tím mohl udělat. Důležité je, že já žádný důkaz o tom, že mi vyhrožoval a sex si vynutil pod výhružkou ztráty zaměstnání, nemám. Navíc on má dobrou pověst a vysoké postavení, s tímhle snad ani bojovat nemůžu. A i když je mi ze sebe na zvracení, na vysoký příjem a lepší život si člověk zvykne snadno.

Nepřehlédněte: Alena (45): Má dcera nevědomky otěhotněla s vlastním otcem. Byla to má chyba. Zabila jsem své nenarozené vnouče

Co budu dělat dál? Nevím. Jen vím, že musím dál chránit své děti.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT