Katka (25): Za svou minulost tvrdě platím, nedokážu přítele přesvědčit, že už jsem jiná

Svého přítele jsem skutečně milovala a byli jsme spolu více než rok. Uvědomuji si, že jsem do vztahu nevkročila správnou nohou, když jsem mu zatajila část své minulosti, ale byla jsem přesvědčená, že dělám dobře.

Nebyla jsem zrovna vzor ctnosti a měla jsem strach, že by mi už nevěřil. Mé obavy se naplnily, když se přítel dozvěděl celou pravdu. Nedokázal mi věřit – a to náš vztah úplně rozcupovalo.

Chtěla jsem se změnit

Když jsme se s přítelem poznali, věděla jsem okamžitě, že chci, aby byl náš vztah čistý a opravdový. V minulém vztahu jsem se nechovala dobře, přítele jsem podváděla a neustále jsem si užívala s cizími muži. Tuhle skutečnost jsem před svým novým přítelem chtěla zatajit.

Bála jsem se, že by mě nechtěl. Jak už to tak ale bývá, lež má skutečně krátké nohy a on se všechno dozvěděl. Napáchané škody se už dalo jen těžko napravit. Důvěra byla ztracená a nic tomu nepomohl ani fakt, že nyní jsem už byla naprosto věrná a oddaná partnerka.

Kamarádka ještě přisazovala

Jakmile věděl, co jsem byla schopná provádět svému bývalému, začali jsme se často a drsně hádat. Neustále jsem měla své chyby na talíři, a i když jsem se skutečně snažila, nebylo mi to nic platné. Pak jsem zjistila, že to všechno na mě řekla má kamarádka, které jsem věřila.

Nepřehlédněte: Ingrid (24): Kamarádka mi přebrala přítele, který ji teď týrá, chtěla bych jí pomoct, ale stále cítím zášť.

Ani nevím, proč to udělala, proč měla tu potřebu mě takto potopit. Aby toho nebylo málo, začala mě doslova bombardovat nenávistnými zprávami – a v tom momentě se mi zhroutil svět. Přicházela jsem o přítele i o nejlepší kamarádku.

Nedorozumění jako poslední kapka

Partner mi nevěřil a neustále mě podezíral. Malé nedorozumění se spodním prádlem tomu dodalo korunu. Když jsem si oblékla kalhotky, na kterých zůstal kousek nerozpuštěného pracího prášku, měl konečně důkaz, který potřeboval a okamžitě mě vyhodil. Podle něj to žádný prací prášek nebyl, byl to pro něj důkaz, že jsem spala s někým jiným a zbytek jeho semene zůstal na kalhotkách. To byl ale holý nesmysl. Snažila jsem se mu to vysvětlit, dozvěděla jsem se ale pouze, že jsem laciná holka a pro ostatní matrace.

Vím, že mě miluje a já moc miluji jeho. Jenže s mou minulostí se asi nikdy nevyrovná. Dá se z téhle situace nějak vybruslit a jak jej přesvědčit, že jsem už úplně jiný člověk? Někdy mám pocit, že se z toho opravdu zblázním.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT