Kamila (59): Syn se topí v dluzích a já mu neumím pomoct

Současná situace přináší spoustu komplikací snad každému, koho znám. Mě ale nejvíce děsí případ mého syna, který se před několika lety rozhodl, že zrekonstruuje stylový bar. Nekonečné měsíce práce a úsilí nyní přicházejí vniveč. Bojím se, aby to ustál. 

Vždy měl hudbu rád

Už na základní škole se Jarek zajímal o hudbu. Chodil rád do hudební školy a velmi rád improvizoval na piano, líbil se mu jazz. V pubertě jej, podobně jako mnoho jeho vrstevníků, nejvíce oslovila hudební produkce určená k tanci. V té době se rozjížděly disko kluby a on si nepřál nic jiného, než aby v jednom z nich pracoval. Toužil po pracovním prostředí s mladými lidmi a hudbou zároveň. Vůbec jsem se nedivila, když odešel na školu, kde se vyučil číšníkem.

Zajímaly ho koktejly a nové nápoje

Protože již bylo po revoluci, doslova k nám proudily nové poznatky z oblasti gastronomie. Můj syn byl nadšencem a účastnil se celé řady barmanských kurzů, školení i soutěží. Nejvíce jej fascinovaly exotické koktejly a nápoje, které jsme zde nikdy dříve neznali. Pokaždé pak přijel domů a namíchal nám drinky, které dokonale ozdobil. Byl to skutečný zážitek, opravdu ho to bavilo.

Jeho práce ho vedla stále dál

V průběhu let si vyzkoušel pracovat v mnoha podnicích. Vždy se zajímal o místo, kde by se něco nového naučil, a kde by ocenili jeho zapálení pro věc. Dokonce pracoval přes sezónu také v zemích na jihu Evropy, kde pořádal svou barmanskou show. Turisté byli nadšeni a můj syn si užíval pobytu u moře. Nakonec se usadil a zjistil, že aby se posunul dál, je na čase zrealizovat svůj sen.

Svůj sen si vybudoval od píky

Vyhlédl si prostor nedaleko centra města a začal se zajímat o všechna potřebná povolení. Toužil si založit svůj vlastní disko bar. Když si vše zajistil, byl snad u všech stavebních a dokončovacích prací – věděl přesně, jak velké zrcadlo bude na dámské toaletě, znal dopodrobna veškerou ozvučovací a osvětlovací techniku. Slavnostní otevření baru proběhlo v docela velkém stylu.

Klasika i tematické večery

V disko klubu pořádal klasické taneční večery s různými Djs, ale i tematické večery, kdy se například lidé učili tančit salsu. Lidé si jeho klub skutečně oblíbili.

Čtěte také: Olina (35): Manžel začal pít. Naivně jsem si myslela, že ho z toho dostanu.

S jarním příchodem čínského viru se vše změnilo. Klub musel ze dne na den uzavřít a poté, co se na chvíli v létě nadechnul, se opět začala nařízení přiostřovat. Nyní se doslova topí v dluzích. Pro mě jako matku je to hrozný pohled, navíc mu nemohu nijak pomoci. Jediné, co si přeji, je, ať už to brzy skončí a ať zase budou lidé moci dělat to, co ho živí, baví a naplňuje.

Teď se o svého syna skutečně bojím, přišel o to, co tolik miloval.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT