Kája (25): Moje matka obviňuje mého bývalého učitele z toho, že jsem gay

Dlouho jsem doma tajil, že se mi líbí kluci. Když se to však máma dozvěděla, obvinila mého bývalého třídního učitele z toho, že to je jeho vina. On byl také gay, a tak si myslela, že mě k tomu navedl. Udělala mu scénu přímo ve škole a byla jak smyslů zbavená. Nedokáže pochopit, že jsem, jaký jsem.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od našeho milého čtenáře. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Vždycky jsem byl jiný, než mí kamarádi

Od mládí jsem si uvědomoval, že jsem trochu jiný než mí kamarádi. Nikdy se mi nelíbila žádná holka a jen myšlenka na to, že bych se s některou z nich měl líbat, mě odpuzovala. Brzo mi došlo, že má sexuální orientace je jiná a líbí se mi kluci. Ve svém věku jsem však nevěděl, jak si s tím poradit. Bydleli jsme na vesnici a já se za to styděl, a tak jsem to celou střední školu tajil. Můj profesor to na mě však poznal. Dokud jsem chodil do školy, tak mi ale nic neřekl.

Vyhledal mě až po maturitě a narovinu se mě na to zeptal. Ze začátku jsem to zapíral. Bylo mi trapně se o tom právě s ním bavit. A tak začal on. Řekl mi, že to sice málokdo ví, ale on sám je gay a chtěl mi pomoct, abych se s tím vyrovnal a přijal se takový, jaký jsem. Tohle totiž není žádná nemoc. Ten den jsme si dlouho povídali. Otevřel jsem se mu. On mě trpělivě poslouchal a radil. Byl jsem rád, že jsem měl konečně šanci si s někým promluvit.

Sám byl na kluky, ale poprosil mě, ať to nikomu neříkám

O jedno mě však požádal. Protože byl učitelem na malé vesnici, chtěl, abych jeho sexuální orientaci udržel v tajnosti. Nechtěl mít problémy s rodiči jeho žáků a bylo mu jasné, že by se to některým nemuselo líbit. Já mu to samozřejmě slíbil a byl jsem skálopevně přesvědčený se o tom rozhodně před nikým nezmiňovat. My dva jsme i nadále zůstávali v kontaktu. Já odešel studovat vysokou školu do města a byl jsem rád, že jsme si mohli alespoň psát.

Na škole jsem si našel přítele. A protože jsem se do něj opravdu velmi zamiloval, nechtěl jsem ho před rodinou tajit. Tak jsem se rozhodl, že je nejvyšší čas jít s pravdou ven. Celý víkend jsem si připravoval doma půdu. Bylo mi jasné, že hlavně s mou mámou bude problém a tohle ponese těžce. Stále měla otázky, kdy už jim konečně představím nějakou slečnu. Nakonec jsem jí to řekl bez obalu a čekal jsem, co se bude dít.

Máma to vzala ještě hůř, než jsem čekal

Moje máma dostala naprostý amok. Začala plakat a křičet zároveň. Nedokázala to pochopit. Dokonce chtěla, ať navštívím lékaře, který mi od tohoto problému pomůže, protože podle ní se to dalo určitě léčit. Večer jsem toho jejího lamentování měl už dost. Zalezl jsem k sobě do pokoje a začal si psát s mým bývalým profesorem o tom, co se právě dneska stalo u nás doma. On mě uklidňoval, že moje máma potřebuje akorát čas, aby se s tím srovnala.

Při tom, jak jsme si psali, jsem usnul a vůbec jsem nepostřehl, že moje máma přišla do mého pokoje. Tajně mi vzala můj telefon a celou naši konverzaci si přečetla. Došlo jí, že také můj bývalý profesor je na kluky. A protože už nevěděla, kudy kam, napadlo ji, že to je určitě jeho chyba a on mě přesvědčil, aby se ze mě stal gay. Nic mi však neřekla. Nechala mě spát a celou tuhle epizodu jsem se dozvěděl až o den později, když už bylo pozdě zachránit situaci.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Kája a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Matka křičela na profesora přímo ve škole před studenty

Moje máma se totiž na základě konverzace, kterou si přečetla, rozhodla, vyřídit si to přímo s profesorem. Hned v pondělí ráno napochodovala do školy. Učitele potkala na chodbě plné studentů a bez okolků na něho začala křičet, že mě přinutil změnit mou orientaci. A tak se všichni dozvěděli, že já i on jsme na kluky. Když jsem se to doslechl, bylo mi to strašně líto a proklínal jsem sám sebe.

Jakub (35): Manželka mě podvedla, tak jsem jí udělal ostudu na Facebooku.

Můj bývalý profesor dal raději sám výpověď, než si začnou stěžovat rodiče na škole – a se mnou ukončil jakékoliv styky. Věřil mi – a já jeho důvěru zklamal i přes to, že jsem za to svým způsobem ani nemohl. Máma svým chováním vyvolala spoustu problémů a rozhodně se za ně nechtěla omlouvat. Už je to pět let a stále nepřijala mou sexuální orientaci a já díky tomu jezdím domů čím dál tím méně.

Přesto jsem spokojený a svému profesorovi vděčím za to, že jsem se díky němu já sám přijal takový, jaký opravdu jsem a našel lásku svého života.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu