K čemu se přiznala Veronika Arichteva na Mezinárodní den rodiny?

Možná jste si všimli toho, že kromě státních svátků najdete v některých kalendářích i tak zvané mezinárodní dny. Ty většinou vyhlašují nejrůznější nadnárodní organizace a instituce, především OSN. V květnu si takových mezinárodních dní připomínáme hned několik. Jedním z nejdůležitějších je Mezinárodní den rodiny, který každoročně připadá na 15. květen. Svými příspěvky na sociálních sítích si tento den připomnělo i mnoho celebrit. Poněkud netradičně tak učinila i Veronika Arichteva.

Být mámou je úžasné, ale nejde vždy jet na 100 %

Pro herečku Veroniku Arichtevu byl letošní Mezinárodní den rodiny první, který slavila v roli maminky. Vloni v září totiž přivedla na svět syna Luku, a s manželem režisérem Biserem Arichtevem jsou tak nyní poprvé skutečnou rodinou. Nad mateřstvím a rodinou obecně se pak Veronika zamyslela právě v tento den i na svém instagramovém profilu. Svůj komentář doplněný o černobílý rodinný snímek začala vyznáním, že podobně jako pro všechny maminky, je i pro ni malý syn tím, co se jí v životě nejvíc povedlo.

Pak ale do vyznání samozřejmě zapojila i svůj osobitý humor a popsala, že občas to není tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Někdy jsou prostě dny, kdy ztrácí nervy, je vyčerpaná a nic jí nebaví. To je ale naprosto přirozené a nic to nemění na tom, že syna nadevše miluje a je šťastná za každou společnou chvilku. Mnoho maminek, které vzápětí Veroničin příspěvku zhlédlo, s ní ve svých komentářích jen souhlasilo.

Rodina v centru pozornosti

Mezinárodní dny mají sloužit jako určitá připomínka důležitých hodnot, případně rovněž úspěchů či hrozeb lidstva jako celku. Jako mezinárodní den rodiny se slaví patnáctý květen od roku 1994. Mimochodem rok 2021 je zároveň Mezinárodním rokem rodiny. Ten vyhlásil 19. března letošního toku, tedy na svátek Svaté rodiny, papež František. A pravděpodobně všichni známe známý citát o tom, že rodina je základ státu. Citát, který se roku 2011 stal i názvem úspěšného filmu, je připisován Tomáši Garrigue Masarykovi.

Zdroj: Instagram/ veronikaarichtev, un.org

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu