Jsou věci v domácnosti, které byste měla čistit každý den

Každý den se potýkáme s určitými domácími pracemi, které nelze odkládat. Někdo toho zvládne víc, jiný méně. Pokud ale chcete mít zdravý domov a ušetřit si spoustu času, měla byste do svého denní pracovního plánu zařadit těchto pět činností. Pojďme si je představit.

Mytí nádobí

Je až příliš snadné nechat špinavé nádobí, aby se ve dřezu hromadilo. Ale zamyslete se nad tím, kolik škůdců mohou staré zbytky na nádobí přilákat? A váš domov začne být brzy cítit shnilým jídlem. Naučte se, že po každém jídlo svůj talíř, hrnek či lžičku umyjete. Tím si ušetříte spoustu práce a haldy nádobí.

Výrazné usnadnění práce vám v tomto ohledu může zajistit myčka. Pokud zvolíte kvalitní variantu, oceníte jistě časem kromě úspory práce i snížené náklady na spotřebovanou vodu. Procesem výběru nového modelu vás provede třeba tento nákupní rádce s recenzemi a porovnáním myček.

Kuchyňský pult, deska

Pokud necháte kapky polévky nebo omáčky na kuchyňské desce přes noc, na druhý den se jich budete zbavovat mnohem hůře. Navíc je mnohem lepší začít den s uklizenou kuchyní než jejím úklidem nepořádku z předešlého dne.

Vynášení odpadků

Ať už jste měla na večeři ryby nebo jste z lednice vyházela všechny prošlé produkty, je dobré pravidelně každý den kuchyňské odpadky vynášet. Pokud ne, velmi brzy začnou zbytky ve vašem koši hnít a být také cítit.

Nepřehlédněte: Kdo u vás doma uklízí? Zase jenom vy. Zkuste přimět svého muže k úklidu.

Skvrny na koberci a pohovce

Pokud se vám nebo někomu z vašich přátel povede rozlít víno na koberec, většinou jeho čištění odložíte do dalšího dne. Jenomže čím déle budete otálet, tím je pravděpodobnější, že skvrnu zcela neodstraníte.

Sprcha a vana

Stírání sprchových stěn a obkladů kolem vany je pro mnohé z nás přítěží. Ovšem pokud si tento třicetisekundový úkol zařadíte mezi ty ostatní, zabráníte tak nahromadění mýdlové pěny a tvorbě plísní.

Patří některá z činností mezi ty vaše každodenní?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu