Jitku Nováčkovou a jejího finského manžela čeká dlouhé odloučení. Co za ním stojí?

Patříte mezi fanoušky fotbalu? V tom případě už se možná nemůžete dočkat 11. června, kdy začíná Mistrovství Evropy ve fotbale. Poprvé v šedesátileté historii mistrovství budou jednotlivé zápasy probíhat v jedenácti různých městech Evropy, fotbalisty tak čeká velké cestování. I když do začátku šampionátu zbývají ještě dva týdny, jednotlivé národní týmy už nyní odjíždějí na své předzápasová soustředění. Jejich rodiny a partnerky tak čeká několik týdnů trvající odloučení. Své o tom ví i modelka Jitka Nováčková.

Povinnosti volají aneb „poslední večeře“

Jejím přítelem a zároveň otcem malé dcerky Leah Elissa, která se narodila letos v únoru, je totiž finský fotbalista Tim Sparv. Rodina společně žije v řeckém městě Larisa, kde Tim působí v místním fotbalovém klubu. Nicméně nyní ho zde čeká několikatýdenní pauza. Je totiž jednou z opor finského národního týmu. Z toho důvodu tak Jitku a dcerkou v těchto dnech musel opustit a odjet na soustředění finské reprezentace. Jitka na svém instagramovém profilu zveřejnila několik snímků z jejich rozlučkové večeře.

Uvidíme se za 6 týdnů

Na fotografiích je zachycena nejen šťastná dvojice, ale také pokrm, který pro svou „poslední večeři“ zvolili. Tim se samozřejmě udržuje ve formě, a tak večeři tvořily těstoviny s cuketou a praženými mandlemi. Pokud vše půjde dobře a finský tým bude postupovat, uvidí malá Leah Elissa svého tatínka až za dlouhých šest týdnů. Finále EURO 2021 se bude hrát 11. července v londýnském Wembley.

Cestování po celé Evropě

Timův tým je společně s Dánskem, Belgií a Ruskem ve skupině B a k prvnímu zápasu s Dánskem nastoupí 12. června v Kodani. Další zápas bude následovat o čtyři dny později v Petrohradě s domácím Ruskem, kde se pak 21. června bude konat i poslední zápas skupiny mezi Finskem a Belgií. Kromě Finska bude ale Jitka jistě sledovat i zápasy českého národního týmu. Ten společně s Anglií, Chorvatskem a Skotskem tvoří skupinu D a do šampionátu vstoupí 14. června v Glasgow zápasem s domácím Skotskem. Zde o čtyři dny později odehraje i zápas s Chorvatskem a následně se přesune do Londýna k závěrečnému zápasu skupiny s Anglií.

Zdroj: Instagram/ jitkanovackova, sport.sky.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu