Jitka Boho vede svou malou dceru k ochraně životního prostředí. Podívejte se jak!

Vzhledem k potížím, které v celém světě způsobuje pandemie koronaviru, se poslední dobou tak trochu přestalo mluvit o dalších problémech, které naši planetu tíží. Jedním z nich je zcela jistě znečištěné životní prostředí a s tím související problém s velkým množstvím odpadu, které jako lidstvo produkujeme. Modelka a zpěvačka Jitka Boho teď velmi milým a nenápadným způsobem ukázala, co i v době koronavirové může dělat každý z nás.

Výchova dcerky i veřejnosti

Jitka totiž na svém instagramovém profilu zveřejnila fotku, která ji zachycuje společné s její malou dcerkou Rosalií před kontejnery pro tříděný odpad. Modelka fotografii komentovala známým rčením „co se v mládí naučíš…“. Její snahou je přivést k třídění odpadu právě svou dcerku, aby se pro ni do budoucna tato činnost stala automatickou. Kromě toho si ale Jitka v komentáři posteskla nad častým problémem, který je se tříděním spojený. Mnoho lidí totiž sice odpad třídí, ale především plastové lahve či krabice hází do kontejneru nezmačkané. To pak způsobuje, že ostatní lidi, kteří chtějí třídit, nemají kam svůj odpad dát. O tom, že se tímto příspěvkem Jitka trefila tak zvaně do černého, svědčí i mnohé pochvalné komentáře, které se u jejího postu objevily. Lidé oceňují nejen to, že jako správná maminka vede svou dceru ke správným věcem, ale také to, že svou známou tvář použila k tomuto bohulibému veřejnému apelu.

Návrat do školních lavic

Jitka měla k přírodě vždycky blízko. Důkazem je například to, že před lety maturovala z biologie. Současnou dobu, kdy se jako modelka ani zpěvačka bohužel uplatňovat příliš nemůže, se tak rozhodla využít ke studiu. Začala studovat obor Ochrana krajiny a využívání přírodních zdrojů na České zemědělské univerzitě. Z Jitčiných příspěvků na Instagramu je rovněž patrné, že Rozárku bere často na procházky či výlety do přírody. Zdá se tak, že Jitka je konečně ve svém osobním životě zase šťastná. Radost jí kromě Rozárky dělá i partner Matěj Liška.

Zdroj: Instagram/ jitkaboho

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu