Jitka (35): Zjevil se mi anděl a varoval mě. Jak bych skončila, kdybych ho neposlechla?

Nikdy jsem na tyhle věci příliš nevěřila. Kdyby mi ještě před pár lety někdo řekl, že se naše sny skutečně vyplní, smála bych se mu. Nejsem ezotericky založená, jsem spíš realista a nevěřím na duchovno a ani nic podobného. Když se mi ale začal zdát pořád dokola ten samý sen, začala jsem nad tím přemýšlet. Nakonec se to všechno vyplnilo.

Před třemi lety jsem se rozváděla a procházela jsem hodně těžkým obdobím. Děti jsme s manželem chtěli oba, nakonec to dopadlo střídavou péčí – a mě z toho bylo do breku. Byla jsem uzlíček nervů a trpěla jsem vždy, když jsem děti musela bývalému předávat. V té době jsem poznala Marka. I když jsem si myslela, že si muže už nikdy k tělu nepustím, stalo se to. Zamilovala jsem se a prožívala dost bláznivé období. Moc jsem ho neznala, ale byl pro mě útěchou v těžkých časech.

V té době se mi začal zdát sen. Nějaká bytost – tak nějak jsem si asi představovala anděla, se mi pravidelně zjevovala a naznačovala mi, že mě čeká další obrovské zklamání a bolest. Ta bytost prostě přišla a jako by mi ukazovala, co se stane. Bylo to dost nejasné, až když se mi sen zdál asi po sedmé, zamyslela jsem se nad ním a došlo mi, že vidím tyrana vedle sebe – slzy a pláč, bolest a utrpení. Tahle slova jsem si několikrát v noci zapsala do deníčku u postele pro probuzení z tohoto snu.

Jak je tohle možné?

Postupem času jsem s Markem začala bydlet – a z hezkého milostného vztahu se začalo stávat stereotypní a nudné drama. Marek se začal projevovat jako hulvát a despota. Spojitosti mi začaly docházet, a tak jsem se nechala od kamarádky přesvědčit, abych navštívila kartářku. Ta mi potvrdila, že stále se opakující sny mohou člověka varovat a také odrážet skutečnost – je jen na nás, jak to v podstatě chápeme a zda to chápeme dobře. Byla jsem z toho sezení rozladěná a popravdě jsem ještě nebyla úplně přesvědčená. Zkrátka jsem ještě nevěřila, že je to vůbec možné.

Další měsíc všechno potvrdil

Uplynulo pár týdnů a Marek začal mluvit dokonce o svatbě a dětech. Můj anděl se mi ve snu zjevil znovu a varoval mě před tím, došlo mi, že to už nebude náhoda. Marka jsem odmítla, na další děti jsem se už necítila a svatbu jsem už také zažít nikdy nechtěla. V tom Marek ukázal svou pravou tvář. Ztropil mi neskutečnou scénu, dokonce mě udeřil a pak odešel.

Já mu vyházela všechny věci před dveře a čekala, kdy se vrátí. Začala jsem se ale bát, vzpomněla jsem si na své sny. Odešla jsem na víkend ke kamarádce. Druhý den mi volala policie – Marek našel své věci za dveřmi a ve vzteku je rozkopal, vešel do bytu a nadělal tam neskutečnou spoušť.

Nakonec vyšlo najevo, že už byl v minulosti trestaný za násilí a neplacení alimentů – mimochodem, že má dítě jsem ani nevěděla. Andělé mi pomohli ukázat cestu a Markovu pravou tvář, dost možná mě také zachránili před dalším zpackaným a bezvýznamným vztahem.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT