Jitka (22): Chtěla bych být mužem, okolí mě za to odsuzuje a dává mi to dost jasně najevo

Vždycky jsem byla jiná a cítila jsem se ve svém těle neskutečně trapně, nekomfortně a zle. Nelíbí se mi, jak jsou ženy brány a chápány, muži mají pořád ve společnosti lepší postavení, než ony.

Já to tak alespoň vnímám a snažím se to změnit. V osmnácti letech jsem se pomalu začala stylizovat do podoby muže – a dnes přemýšlím i o operaci. Mé okolí má ale jiný názor.

Domů už nechoď

Největší problém má moje rodina a nejbližší přátelé. Maminka mi řekla, že pokud půjdu na operaci, doma se už nemusím ani ukazovat. Kamarády jsem už téměř taky všechny ztratila a uvnitř sebe vedu velký boj. Vlastně nevím, jak se rozhodnout, jak to rozseknout tak, abych nakonec nelitovala. Již teď si mě lidé pletou s mužem – a já se tomu nebráním, úplně rozhodnutá ale nejsem. Nemám ale ráda, když mi někdo něco zakazuje.

V práci mě začali šikanovat

V zaměstnání jsem obětním beránkem a kolegové mě šikanují. Už jsem si na to asi zvykla, a tak se s nikým ani nehádám, nepřu se s nimi a nebráním se. Stáhla jsem se do své ulity a přemýšlím neustále nad tím, zda tu změnu skutečně postoupím. Přiznám se, že nemyslím ani tolik na sebe. Pořád mi vrtá hlavou, jak mě nakonec přijme mé okolí. Nechci být až do konce života sama, bez přátel a rodiny. I když bych se ráda stala mužem, nejsem rozhodnutá tak pevně, že bych tomu obětovala všechno.

Stále panna

Dokonce jsem pořád sama, cítím takový rozkol, že jsem se ještě ani neujistila, zda se mi více líbí muži nebo ženy. Nikdy jsem neměla sex a ani mě to neláká. Někdy přemýšlím nad tím, zda nejsem úplně divná a úplně mimo realitu. K psychologovi se stydím jít, mám pocit, že bych přesně měla vědět, co chci a kým chci být, ale já to nevím. Kdyby okolí reagovalo jinak, asi by to pro mě bylo všechno jednodušší.

Čtěte také: Vilém (34): Jsem demisexuál a bojím se, že zůstanu navždy sám.

Urážky a ponižování jsem si vždycky nechala líbit, jsem taková.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT