Jiřina (62): Snacha mého syna podvádí. Vůbec nevím, co mám dělat

Paní Jiřina si vždy myslela, že manželství jejího syna Františka je bezproblémové a že se mu se ženou žije docela dobře. Pravidelně hlídala vnuky, do života rodiny se nepletla, a přesto nese v sobě trápení, které neví, jak nakonec vyřeší. Za všechno může lázeňská léčba.

Jsem hlídací babička 

Mám jediného syna, kterého jsem vychovala sama. Od jeho pěti let jsem byla vdovou, žádného jiného partnera jsem si již nenašla. Ale život osamělé ženy mi vůbec nevadil, protože jsem měla hodně zájmů a sama jsem si vůbec nepřipadala. Navíc tu byl František, který potřeboval moji péči. Vyrostl, našel si ženu a oženil se. Zakrátko přišly do rodiny vnuci, takže jsem měla opět o zábavu postaráno. Ano, jsem hlídací babička a dělám to ráda. Oba vnuky miluji a máme spolu vybudovaný dobrý vztah. Hlídám je poměrně často.

 František hodně pracuje, aby zajistil své rodině slušný život. A co šla po rodičovské dovolené do zaměstnání i jeho žena, jsem málem na roztrhání. Však to znáte, sotva dítě nastoupí do školky, bývá často nemocné. Snacha uvítala, že jsem se nabídla, že nemocně děti ohlídám, aby nemusela zůstat z práce doma a neměla zbytečné problémy se svým zaměstnavatelem.

Dovolená v lázních

Ale i já občas potřebuji volno, takže jsem Františkovi a snaše oznámila, že na tři týdny odjíždím do lázní. Je to příjemné nechat se opečovávat a vychutnávat klidné a pohodové prostředí. Mariánské Lázně mám velmi ráda, jsou zde krásné procházky, zajímavá architektura a celkově si zde vždy velmi odpočinu. To jsem ovšem netušila, jaké překvapení se mi zde chystá. A nemohu tvrdit, že by bylo zrovna takové, o které bych stála.

Nepříjemné odhalení 

Jedno odpoledne jsem si řekla, že si udělám výlet do nedalekého Chebu a projdu se náměstí a podívám se na Špalíček a další historické pamětihodnosti. Takže jsem na výlet vyrazila na druhý den, kdy jsem měla po procedurách. Bylo hezké počasí a já jsem si to užívala. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem na náměstí v Chebu zahlédla osobu, co byla velmi podobná mé snaše.

Říkala jsem si, že to snad nemůže být ona, co by tam přece dělala. Navíc se vedla za ruku s mužem, který ale určitě nebyl František. Jenže ona to má snacha byla. Celá zkoprnělá jsem hleděla na ten výjev a pak zapadla do prvního obchodu, který jsem uviděla.

Co mám udělat?

Nyní řeším, co s tím, co jsem viděla, udělám. Vypadá to, že moje snacha má mimomanželský poměr. To bylo přímo očividné, navíc se oba na ulici i políbili a celkově se chovali jako čerstvě zamilovaná dvojice. Když to Františkovi řeknu, nebude mi nejspíš věřit. A mohu mu také velmi ublížit.

Když o všem pomlčím, třeba toho snacha nechá. Možná se jedná jen o takové poblouznění. Není to právě příjemná situace. Jak se mám zachovat?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT