Jarmila (27): Když nastal problém a já musela začít splácet dluhy, otočil se ke mně zády a opustil mě

Myslím, že jsem se z lásky na dlouhou dobu vyléčila. Na muže jsem nikdy štěstí neměla, plácala jsem se v každém vztahu jako ryba na suchu a měla jsem štěstí na grázly a sukničkáře. S jedním takovým jsem i otěhotněla, vztah se ale rozpadl jen pár týdnů po narození syna. A já jsem se jako matka samoživitelka moc neosvědčila.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Když jsem potom poznala Marka, byla jsem do něj blázen od samého začátku a zcela jsem se mu oddala. Úplně jsem přehlédla, že on své city ale vůči mně ve stejné míře neopětuje. Spálila jsem se a teď už si alespoň začnu dávat větší pozor.

Divoká už od puberty

Musím se přiznat, že jsem nikdy nebyla úplný svatoušek. Už od puberty jsem tropila jednu hloupost za druhou, ráda jsem se ukazovala, a když byl někde nějaký průser, já jsem u toho prostě vždycky byla taky. Tohle mi ale bohužel zůstalo až do dospělosti. I když jsem zodpovědná matka, jakmile mám hlídání, umím se ve společnosti rozjet, jako kdybych byla stále tou poblázněnou puberťačkou. Alkohol mi navíc vždycky úplně zatemní mozek, stejně tak jako v jednu noc, kdy jsem se rozhodla, že si vyjasním nevyřízené účty s otcem mého syna.

V alkoholovém opojení jsem se ale nechala unést svými emocemi více, než je zdrávo. Vydala jsem se k jeho domu a ten jsem ve vzteku posprejovala sprostými nápisy a také jsem mu kameny poničila novou fasádu domu. Z té noci si toho moc nepamatuji, ale v tu chvíli mi určitě bylo lépe. Několik týdnů se nic nedělo a pak mi přišlo pozvání na podání vysvětlení na policejní stanici. Tam jsem se dozvěděla, že pomocí kamerových záznamů přišli až na mě, a můj bývalý mě chce žalovat a požaduje úhradu škody. Musela jsem se doznat a čekala jsem, co bude dál, již smířená s tím, že budu za svou hloupost platit.

Láska mi problémy z hlavy vymazala

V té době jsem poznala svého přítele Otu. Bylo mi s ním krásně a alespoň jsem na chvíli mohla zapomenout na své problémy a starosti. Asi jsem se do našeho vztahu hned od začátku pustila s větší vervou, než bylo nutné. Ota totiž už od začátku byl dost chladný, nikam nás se synem nebral a vlastně jsme se vídali, jen když byl syn u babičky na víkend. Jenže tohle já jsem neviděla, stále jsem jej omlouvala, měl přece tolik práce a nemohl tak k nám chodit každý den.

Každé naše setkání jsem si náramně užívala, vždycky jsem byla dokonale připravená, hezky oblečená, učesaná a byla jsem ochotná mu snést modré z nebe. To on by pro mě ale nikdy neudělal, teď už to vím.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Jarmila a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Problémy, soud a rychlý rozchod

O svém problému s bývalým přítelem jsem Otovi ale neřekla, přece jen, takovou věcí se nikdo nechlubí. Jenže jednou, když byl Ota u mě večer na návštěvě, šla jsem do sprchy a nechala jsem na stole dopis od policie a předvolání k výslechu u soudu. Ota si to samozřejmě přečetl a chtěl po mě vysvětlení. Byl úplně jako vyměněný, jindy poměrně tichý typ tam po mě neskutečně řval a nadával mi, a to dost sprostě.

Moc jsem se snažila mu to celé vysvětlit, ale to se vůbec nedalo. Běsnil a přiznal, že se mnou nechce už nic mít společného, že jsem se mu zdála zvláštní od prvního okamžiku, že mě nemá rád, ale chodí za mnou jen kvůli dobrému sexu. Pochopila jsem také, že se obává, že bych podobně mohla zaútočit i na něj nebo jeho majetek, kdyby mě nechal, a tak mě opustil raději hned. Mluvil dost nesouvisle a rychle a také několikrát zaznělo slovo „peníze“. A mě došlo, že dost možná byl problém právě v penězích. Bylo mu jasné, že teď budu splácet nemalé peníze, a tak si zřejmě myslel, že bych po něm mohla chtít, aby mě a syna živil.

Vanda (38): Děti se těžko vyrovnávaly s naším rozvodem, když jsem si našla nového partnera, odešly bydlet k otci.

Všechno to ale mohou být jen domněnky, zmizel tak rychle, že jsem se pravdu stejně nedozvěděla. Zkrátka jen co se objevil problém, dal ode mě rychle ruce pryč.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT