Jarka (23): Moje babička si špatně vyložila mé bydlení s kamarádkou, zmátla tím i moji maminku

Od dvaceti let bydlím v malém bytě se svou kamarádkou Pavlou. Chtěly jsme se osamostatnit, a protože jsme na vlastní bydlení ani jedna neměla peníze, domluvily jsme se, že budeme bydlet společně a dělit se o nájem. Moje babička to ale pochopila trošku jinak.

Můžeš ji, prosím, vyzvednout na nádraží?

Babička se ke mně chystala poprvé na návštěvu, protože se chtěla podívat, jak bydlíme a já ji měla vyzvednout na nádraží. Musela jsem ale zůstat déle v práci, a tak jsem o to poprosila Pavlu, která měla zrovna volno. Pro babičku ochotně přijela, znaly se už z dřívějška, a měla ji odvézt k nám domů, aby na mě společně počkaly, než se vrátím z práce.

Ona si snad myslí, že spolu chodíme!

Po cestě si povídaly a Pavle rychle došlo, že babička si asi výraz „spolubydlící“ vykládá trošku jinak, než to je. Nemohla pochopit, že spolu bydlíme jen v jednopokojovém bytě a jsme opravdu jen kamarádky – a měla jasno. Určitě jsme lesbičky a chodíme spolu. Když to na Pavlu vybalila, byla z toho docela mimo a volala mi, kdy se vrátím, že bych to měla raději vysvětlit babičce sama. Pavla je na tohle téma totiž docela háklivá, pochází z katolické rodiny a moje babička zná i její rodiče.

Můžu se také stavit?

Do toho mi ale volala moje máma, že by se taky ráda zastavila, když babička přijela – a já jsem samozřejmě souhlasila. Jenže jsem musela zůstat ještě v práci, a tak to všechno bylo na Pavle. Když dorazila k nám i moje máma, babička o nás pořád mluvila jako o přítelkyních, a to zmátlo i moji mámu, která o tom před tím nikdy neslyšela.

Jak to tedy je?

Když jsem konečně přijela domů i já, nálada byla na bodě mrazu. Pavla byla nervózní a máma naštvaná, že jsem jí to tajila. Byla docela legrace to všechno vysvětlovat. Snažila jsem se to uvést na pravou míru, ale to, že spíme na jedné manželské posteli s Pavlou, tomu moc nepřidalo. To, co se může zdát jako normální, je pro někoho až moc nenormální, a tak z toho byla slušná komedie.

Dnes už ale máme každá svého přítele, a pokud jsme nepřesvědčily babičku, alespoň mámu určitě ano. Pavla je totiž těhotná a určitě to dítě nečeká se mnou.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu