Jana Bernášková se pochlubila úspěchem syna a zároveň poradila rodičům, co s dětmi, které nebaví klasické kroužky

Nabídka nejrůznějších aktivit a činností, kterým se mohou děti v dnešní době ve svém volném čase věnovat, se s dobou, kdy byli dětmi jejich rodiče či prarodiče, nedá srovnat. Na jednu stranu je tato široká škála možností, která našim potomkům přináší řadu výhod, ale na druhou stranu s obrovskou nabídkou mohou souviset i některé problémy. Své o tom ví i herečka Jana Bernášková.

Tip na netradiční sport

Jedním problémem je to, že na děti číhá tolik lákadel, že často nevědí, co si vybrat, nebo chtějí vyzkoušet všechno. Existují ale samozřejmě i děti, které nebaví typické sporty či další aktivity, které jsou jinak mezi dětmi populární. Naštěstí i pro ně dnes existují rozmanité možnosti netradičních koníčků, které je následně nejen baví, ale zároveň vyhovují jejich požadavkům a potřebám. Janin osmiletý syn Theodor takový kroužek našel ve skocích do vody. Jak se herečka ve svém nedávném příspěvku na Instagramu svěřila: „Tedíka nebavil žádný kroužek ani sport, až jsme narazili na skoky do vody! Náročný sport na fyzičku s tím, že se neměří rychlost. Má nové přátelé, ale zároveň nikdo na něj neřve, ať přihraje. Tím chci říct, že děti musí obejít pár kroužků a vyzkoušet několik sportů, než najdou ten svůj.“

Dopřejme dětem volnost

Herečka tímto osobním příběhem chtěla tak trochu vyzvat rodiče k tomu, aby nenutili děti pokračovat v aktivitách, které je nebaví, a dovolili jim vybrat si to, co skutečně chtějí ony sami, ne jejich rodiče. Není totiž bohužel výjimkou, že někteří z nás si prostřednictvím svých potomků tak trochu plníme vlastní nesplněné sny a projektujeme do dětí naše vlastní zájmy. To, že tatínek nevynechá jediný hokejový zápas a v dětství toužil po tom být slavným hokejistou, ale neznamená, že tytéž ambice má i jeho syn. Podobně to, že maminka vždycky chtěla umět hrát na klavír, by nemělo znamenat, že si toto své nenaplněné přání bude chtít splnit prostřednictvím své dcery. Pokud si děti mohou kroužek vybrat samy a baví je, úspěchy se navíc často dostaví samy, tak jako v případě Janina syna Theodora, který už skáče z výšky tří metrů a vyhrál i první medaili.

Zdroj: Instagram/jana_bernaskova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu