Jana (20): Nový přítel mojí mámy mě obtěžoval. Ona mi ale nevěří

S mámou a tátou jsem měla docela bezstarostné dětství. Samozřejmě, jako puberťačka jsem si prošla tím obdobím, kdy jsem oba rodiče nesnášela, protože mi pořád něco zakazovali. Teď už vidím, že to bylo dobře, a ke svým dětem se budu chovat úplně stejně, protože je budu milovat stejně tak, jako naši milují mě. Nicméně když jsem vyrostla, naši se rozhodli, že si dál půjdou už svou cestou. Jak jsem se později dozvěděla, již dlouhou dobu spolu prostě jen bydleli kvůli mně.

Rozvod rodičů

Jejich rozchod se obešel bez problémů, oba jsou rozumní lidé, kteří se dokážou domluvit. Táta si prostě sbalil své věci a odstěhoval se. Jelikož už jsem dospělá, nezasáhlo mne to nějak citelně, stejně většinu času nejsem doma – a rodiče už nepotřebuju tak moc, jako dříve. K tátovi jezdím, kdy chci, takže je to docela v pohodě.

Jeho nová přítelkyně, kterou si našel poměrně brzo, je také v klidu, rozumím si s ní, dokonce mi i radí s líčením a oblékáním, je totiž kosmetička a své práci opravdu rozumí. Jsem za ni docela i ráda. Hlavně proto, že vidím, že je táta šťastný. Tak spokojeného jsem ho už dlouho neviděla. Proto nikomu nic nevyčítám a nové životy oběma svým rodičům z celého srdce přeji.

Mámin nový přítel

Zato s máminým přítelem to zas tak super není. Máma ho nastěhovala k nám do bytu také velice brzo po tátově odchodu, až ji podezřívám, že s ním musela chodit už nějakou dobu před tím, než se s tátou rozešli. Ale raději se do toho nepletu, koneckonců – je to věc mých rodičů, do které mne, jako dceři, nic není. Mámin nový přítel Petr je o něco mladší než ona, je mu 35 let – a je to takový ten typický „machýrek“, který si myslí, že si každého může koupit nebo ho prostě oblbnout.

To se mu ale se mnou nepodaří. Tento obrázek jsem si na něm udělala hodně brzo po tom, co jsme se seznámili. A vůbec jsem neměla radost z toho, že s námi bydlí, ale nemohla jsem dělat nic. Měla jsem čerstvě po maturitě a teprve jsem začala pracovat v nové práci. Až budu mít něco našetřeno, jistě si pronajmu vlastní byt, teď je to ale ještě moc riskantní.

Potkali jsme se v koupelně

Hned po tom, co se k nám přistěhoval, jsem si občas všimla, že na mě Petr doslova hledí. Nevěnovala jsem tomu pozornost, přeci jen jsme se ještě pořádně neznali, tak si mě chtěl asi pořádně prohlédnout. To jsem se ale mýlila. Nebylo u nás zvykem, že se zamykáme v koupelně, tak mě to ani nenapadlo. To byla ale velká chyba. Jednou, když máma nebyla doma, jsem se šla osprchovat. Zdálo se mi, že se za závěsem něco pohybuje – a nemýlila jsem se. Byl to Petr – a nebyl sám. Společnost mu dělala opravdu nepřehlédnutelná erekce!

To snad není možné! Než jsem se vzpamatovala, skočil za mnou do sprchy a začal mne osahávat. Nevím, jak přišel na to, že bych se s ním mohla zaplést? To totiž evidentně očekával. Chvíli jsme se prali, než jsem se mu vysmekla a utíkala do svého pokoje, který jde naštěstí zamknout.

Máma mi nevěří!

Petr se uklidnil a za dveřmi mne prosil, abych mámě nic neříkala. To jsem si ale nedovedla představit, že bych jí takovou věc zatajila. Když Petr odešel do svého oblíbeného fitka, uvařily jsme si kafe a všechno jsem jí vylíčila. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zareaguje. Dozvěděla jsem se, že na Petra žárlím, protože už nejsem v mámině životě jediná, a že mi vadí, že začala konečně žít.

Zůstala jsem jako opařená. Petr samozřejmě po příchodu domů všechno popřel a udělal ze mě hysterku. Od té doby se se mnou doma nikdo nebaví. Tak jsem si sbalila věci a odstěhovala jsem se k tátovi, který mi věří, ale s mámou prostě není řeč.

Nechci ji ztratit, ale asi musím počkat, až zjistí, co je Petr doopravdy zač. Snad to bude brzo a neztratí s ním moc času. Nebo se mám snažit ji přesvědčit, že mluvím pravdu?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT