Jan (26): Má snoubenka požaduje důkaz lásky. To, co po mě chce, ale nezvládnu

S Verčou jsem se seznámil na střední škole. Nebylo to mezi námi vždy růžové, Verča byla hodně společenský typ, neustále by byla někde se svými kamarády – ať už v hospodě, v kině, na výstavě nebo třeba ve fitku, to je jedno. Já mám rád ale i domácí večery při svíčkách u filmu a s dobrým jídlem. Tohle ale Verču nudí, vždy mi říká, že by šla raději někam ven, že těchto „nudných“ večerů si užijeme, až budeme v důchodu. Tak jí raději vždy vyhovím, protože ji opravdu miluju a chci, aby se cítila dobře.

Na Vánoce jsem ji požádal o ruku – a ona souhlasila. Byl jsem nejšťastnější chlap pod sluncem a přísahal jsem jí i sobě, že vždy budu dělat to nejlepší pro Verunku a naši budoucí rodinu. Tenhle závazek hodlám splnit – a Verunka to ví. Přišlo mi, že toho totiž začíná zneužívat.

Po zasnoubení se změnila

Po tom, co jsem jí navlekl prstýnek, se mi zdá, že se něco změnilo. Například když jsme byli na dovolené. Brala to, jako by to byla dovolená jenom pro ni, že si ji přece zaslouží. Ale já jsem tam byl, abych jí neustále nosil nějaké drinky, abych jí chodil říkat, co se kde děje, jaké jsou kde atrakce, abych zjišťoval, kolik co stojí, a samozřejmě abych všechno platil. Nevadilo mi to, není nic, co bych pro ni neudělal a moc rád ji obskakuju. Jenže to si ona velice dobře uvědomuje.

Co je moc, je moc

Na druhou stranu je mi za moje obskakování opravdu vděčná, to zase ano. Každý večer se snaží, abych byl zase spokojený já. V posteli je jako uragán, neustále vymýšlí něco nového, náš noční stolek je plný erotických hraček, které velice ráda zkouší. Kolikrát je to i na mne moc, ale říkám si, že až budeme mít děti, které plánujeme tak za rok, že ji to přejde, tak si užiju, dokud to jde. Nemaluju si růžovou budoucnost plnou sexu až do důchodu, jsem realista. Ale je pravda, že někdy se mi ani do té postele nechce.

Ale dělám všechno podle Verunky, a náš vztah funguje. Jednou se to ale prolomilo, a už i já jsem se zarazil nad tím, co po mne zase chce. Prý jí jako největší důkaz lásky dám, když si dáme trojku s nějakým dalším mužem, kterého najdeme třeba na seznamce. Jediné, z čeho se mi ulevilo, bylo, že nechtěla, aby to byl nějaký kamarád nebo kolega, protože potom bych na něj celý život určitě žárlil, a to Verča ví. Alespoň v tomto na mne bere ohled.

Ale, upřímně, do trojky se mi teda absolutně nechce, představa, že budu sdílet postel s jiným chlapem je mi naprosto odporná, natož tak se dívat, jak dělá něco s mojí milovanou Verunkou. A nehledě na to, že ona by určitě chtěla, ať děláme něco i my dva spolu. No při této představě mi naskočí okamžitě kopřivka a chce se mi zvracet.

Verunka si na tom ale trvá a pořád opakuje, že by to pro ni byl ten největší důkaz lásky – a že pokud to nesplním, tak si není jistá, že ji doopravdy miluju, a že tedy neví, jestli si mne má vůbec vzít. Co mám dělat?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT