Jaká barva oblečení se hodí k vašemu tónu pleti?

O černém oblečení se mluví jako o nadčasovém, vypadá na všech skvěle a nemusíte si lámat hlavu, zda vám sluší. Ale jak je to s ostatními barvami ve vašem šatníku? Zjistěte, jaké tóny se nejlépe hodí k vaší pleti. Výběr správných barev vás rozzáří a budete jedinečná. Typ pleti se dá rozdělit do tří kategorií.

Teplý typ

Do této kategorie spadá olivová pleť, nebo taková, která má lehce nažloutlý podtón. Vlasy můžete mít od tmavě hnědé až po tmavou blond. K vám se bude nejlépe hodit červená, zlatožlutá nebo jantarová. Neuděláte chybu, pokud si na sebe oblečete také teplejší zelenou, modrou či purpurové nebo orchidejové odstíny. Z neutrálních barev je to hlavně čokoládová, latté nebo krémově bílá. Vyhněte se ledovým odstínům. Teplý odstín pleti má například Jessica Alba.

Studený typ

Vaše pleť má namodralý odstín. Vlasy si k takovému typu můžete nechat tmavé, ale světlá blond vám bude také slušet. Nejvíc vám budou slušet barvy královská modrá, zářivá modrá, safírová nebo smaragdová. Nebojte se ani barev levandule či šeříku. Z neutrálních barev vám prospěje čistě bílá, šedá nebo námořnická modř. Naopak oranžová a žlutá vám slušet rozhodně nebude. Nicole Kidman je dokonalou představitelkou ženy s chladným typem pleti.

Neutrální typ

Pokud si nejste jistá, zda je vaše pleť teplá, nebo studená, a připadá vám, že máte rysy obou, jste nejspíš neutrální typ. Na vlasech byste měla nosit ideálně kombinaci několika barev. Nejlepší barvy jsou pro vás ty, které spadají do středu spektra. Například pivoňková růžová, světlá broskev či nefritově zelená. Vyhněte se zářivým barvám jako je červená nebo žlutá. Neutrální typ pleti má například Angelina Jolie.

Jak dostat z oblečení skvrny od potu?

Každá žena chce být krásná, a proto byste se měla držet toho, jaký máte tón pleti, a vaše oblečení mu přizpůsobit, aby nepůsobilo rušivě.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu