Jak vypadal Pavol Habera v 18? Zpěvák zveřejnil překvapivou fotku z maturitního tabla

Mnoho desetiletí jste na jaře při pohledu do výkladních skříní obchodů na nejdůležitějších ulicích ve městě mohli kromě vystavěného zboží obdivovat i maturitní tabla neboli nástěnku s fotografiemi studentů, které ten rok na místních středních školách čekala maturitní zkouška. Mnoho z nás má tyto fotografie doma dodnes schované. O svůj snímek z tabla se teď se svými fanoušky podělil i zpěvák Pavol Habera.

Překvapivé postřehy fanoušků

Habera na svém Instagramu zveřejnil černobílý snímek, který byl kdysi pořízen právě za účelem maturitního tabla. Na snímku měl mladý Pavol k překvapení mnoha svých fanoušků malý knírek. Ostatně zpěvákovi obdivovatelé se mezi sebou nemohli shodnout, zda si zpěvák je, či není podobný. Zatímco jedni tvrdili, že ano, jiní se přiznali, že se „lekli“, že se dívají na fotku mladého Andreje Babiše. Jedna fanynka se přiznala, že si myslela, že jde o snímek Haberova otce, neboť zpěvák podle ní nikdy nevypadal starší než ve svých osmnácti letech. Sám Pavol Habera snímek komentoval slovy: Foto z tabla strednej školy. Každý to máme v 18-ke inak . Ja som vedel len, že nechcem ísť na dva roky na vojnu a preto musím ísť na vysokú školu (úplne jedno akú) a že potom, ak ju dokončím,tak budem niekde asi pracovať. A dúfal som, že ma to bude aspoň trochu baviť. No a mal som svoju hudbu,šport a divné fúzy. Dopadlo to celkom dobre a to všetko-pre mňa tak doležité-mi zostalo.“

Zpívající inženýr

K hudbě měl zpěvák blízko již od útlého mládí a právě během studia na střední škole ve druhé polovině sedmdesátých let založil svou první kapelu, která byla původně určená jako doprovod pro školní recitační kroužek. Po úspěšném složení maturitní zkoušky na Střední průmyslové škole ve slovenském Breznu vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. V roce 1985 úspěšně obhájil svou diplomovou práci na téma: „Vybrané možnosti využitia robotov“ a získal titul inženýra. Po vysoké škole se vojně nevyhnul, ale díky svému hudebnímu talentu se dostal do Vojenského uměleckého souboru v jihočeském Táboře. Od té doby už žádné jiné „zaměstnání“ než hudbu nikdy nepotřeboval.

Zdroj: Instagram/pavolhabera, pavolhabera.info

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu