Jak správně mixovat barvy, abyste letos zazářila?

Mixování barev vašeho oblečení může být někdy výzva. Jak poznat, jestli se k sobě dané barvy hodí? Pokud zrovna netrefíte nejlepší kombinaci, může to dopadnout katastrofálně. To ale neznamená, že byste se měla preventivně odít do černé barvy od hlavy až k patě. Máme pro vás tipy na barevné kombinace, kterými letos rozhodně nic nepokazíte – naopak, zabodujete!

Zelená a žlutá

Není nic svěžejšího než vůně čerstvě posečené trávy v teplém letním dni – a tato barevná kombinace je právě taková. Svěží a čistá kombinace zelené a žluté vypadá skvěle k většině odstínů pleti. V chladnějším období se zaměřte se na hořčičnou žlutou, khaki a tmavě zelenou. V létě zase vsaďte na jasné a pastelové odstíny. Skvělou kombinací je například žluté sako a jednoduchá šedá nebo denimová sukně. Tento outfit doplňte bílou košilí a jasně zelenými doplňky, které budou dostatečně nápadné.

Bledě modrá a růžová

Nic neudává jaro více než pastelové tóny. Bledě modrá a růžová sice zní jemně, ale při správné kombinaci mohou působit opravdu zářivě. Navíc tato kombinace připomíná jemnou vůni jasmínu a teplý jarní vánek.

Zkombinujte modrý kašmírový svetr s růžovým sakem na denní nošení do práce. Tato kombinace zpříjemní poslední zimní dny. Pro navození atmosféry teplejších dnů doplňte tento outfit pastelovými doplňky. Vsaďte na vrstvení a jasné barvy. Tuto kombinaci skvěle doplní boty na jehlách.

Červená a modrá

Kombinace červené a modré barvy je jednou z nejoblíbenějších. Jednoduše tak doplníte úplně obyčejné modré džíny o kontrastní červené sako či jarní bundičku. Pokud zvolíte upnuté džíny a sexy červený top – a tuto kombinaci doplníte o boty na vysokém podpatku, máte sexy outfit na každou párty, na které vás, díky jasně červenému topu, nikdo nepřehlédne. Není jen tak náhodou, že červenou barvu si oblíbila i ikonická kráska a modla všech mužů, Coco Chanel.

Kobaltová modř a tyrkysová

Kombinace kobaltově modré a tyrkysové je velice silná a jasná. Nenápadně odkazuje na styl „Snídaně u Tiffanyho“ – a to hlavně svou skrytou elegancí. Není potřeba nutně doplňovat tuto kombinaci nějakou neutrální barvou, jako je bílá a černá. Nechte pracovat svou představivost a v teplém období zvolte například tyrkysové šortky a volnější kobaltově modrý top. Tuto kombinaci doplňte nápadným tyrkysovým náhrdelníkem. A pokud se nebojíte, přidejte také tyrkysovou kabelku či boty. Nebo vsaďte na modré dlouhé šaty a tyrkysový přehoz – tato varianta se bude hodit jak do práce, tak na společenské události.

Oranžová a černá

Pokud jste prostě zastánkyní klasických barev a černá vám v našem seznamu chybí, teď nastala ta správná chvíle. Ani černou jistě v létě nezavrhujeme, ale platí zde jedno neoblomné pravidlo. Vždy ji musíte kombinovat s nějakou pastelovou barvou, nejlépe oranžovou.

Ať už jde o černé letní minišaty, které doplníte o oranžovou kabelku a boty, nebo večerní černé kalhoty a oranžový top. Pro ty odvážnější je skvělá volba pastelových kalhot, které ale musíte trochu „zklidnit“ pouze černými botami a černou kabelkou, abyste působila elegantně, a ne jako klaun. Mezi těmito vzhledy je totiž v případě pastelových kalhot jen tenká hranice.

Jaká barevná kombinace vás nejvíce oslovila?

Zdroje: thetrendspotter.net

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu