Jak najít svou lásku na internetu?

Možná to znáte sami. Možná znáte někoho, kdo si peklem seznamování se přes internet taky prošel. A možná dokonce znáte někoho, kdo to celé absolvoval úspěšně a nyní se svou láskou z webu žije v kvalitním partnerském vztahu.

Láska přes internet

Seznamování přes internet je novodobou podobou inzerátů v tisku, takže nic převratně nového to vlastně není. Akorát je potřeba nových dovedností – potřebujete umět rychle si na internetu dopisovat třeba i s několika lidmi najednou a bleskově vyhodnocovat informace z přicházejících zpráv.

Základní rady

My jsme pro vás připravili 6 základních rad, kterými je dobré se při on-line seznamování řídit.

  • Internetové seznamky nabízejí setkání s lidmi, nezaručují vám svatbu. Prince na bílém koni tam rozhodně nečekejte.

  • Seznamkové prostředí kopíruje reálný život. V životě taky potkáváte lidi, kteří vám lžou a vás by nemělo překvapit, že z muže, který hledá vážný a dlouhodobý vztah, se nakonec vyklube ženáč shánějící milenku.

  • Od běžného života se, samozřejmě, liší způsob, jakým získáváte o svém protějšku informace. Při osobním setkání získáte o člověku zhruba 70% informací. Vnímáte jeho neverbální komunikaci, tón hlasu, chování a další. Na seznamce, kde si jen píšete, máte jen velmi omezený zdroj pro získání informací. Proto doporučujeme, abyste se s případným partnerem setkali co nejdříve, jinak hrozí například i to, že se zamilujete do své představy o druhém, kterou jste si během dopisování vytvořila. Při osobním setkání může vaše představa utrpět velmi těžké rány.

  • Na seznamce je větší množství mužů, kteří se chtějí seznámit, takže teoreticky máte na vyhledání vhodného partnera velkou šanci. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že vyšší bude i míra kontaktování vás, vyšší bude počet nezdarů… zkrátka to chce trpělivost a výdrž.

  • Pokud si domlouváte rande, dbejte na svou bezpečnost. Takže žádná romantická setkání na paloučku u lesa, pořád jde o cizího člověka se kterým je dobré setkat se na nějakém veřejném místě.

  • Kontakty na seznamkách nejsou omezené, a tak vám seznamka může nabízet stále nové a nové partnery. Nemůžete ale do nekonečna přebírat, v jednu chvíli – stejně jako v reálném životě – musíte zariskovat a vsadit vše na jednu kartu.

Při hledání musíte být v první řadě trpěliví. Znamená to spoustu dní i nocí, kdy si se svými potenciálními partery dopisujete, chatujete nebo jinak komunikujete. Pak jsou tu schůzky. Někoho vyřadíte hned, ale většinou vám několik „kandidátů“ zůstane a vy zatím nevíte, koho si vybrat. Různě se schůzkami šachujete a usilovně se snažíte vybrat si.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 36 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 23 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.