Jak dostanete svého muže k lékaři?

Co naplat, hypochondrů je mezi muži málo, a zatímco rýmička a kašlík z jejich pohledu znamená ohrožení na životě, nad vážnými problémy většinou jen mávnou rukou a dál je neřeší.

Pokud se zaměříme na ty vysloveně zjevné příznaky, s nimiž je opravdu dobré navštívit lékaři, zaměřte se zejména na níže uvedené.


Zadýchávání

Jednou z „banálních“ příčin může být prosté přibírání na váze. Pokud se ale stav zhoršuje nebo pokud se začne zadýchávat poměrně trénovaný člověk, je vysoká pravděpodobnost, že jde o příznak potíží se srdcem nebo oběhovým systémem. Jestliže muže také občas bolí nebo pálí za hrudní kostí, na nic nečekejte. Pro začátek stačí návštěva praktického lékaře, který je vybaven EKG.

Přetrvávající kašel

Dobrou zprávou je, že ne každý dlouhotrvající kašel je známkou rakoviny plic. Muži, kteří kouří, se rakoviny zpravidla obávají, a o to více mají tendenci svůj kašel zlehčovat. Odsouvat návštěvu lékaře se nemusí vyplatit – pokud by skutečně šlo o závažný zdravotní problém, s léčbou je nutné začít co nejdříve! Většinou sice bývá na vině chronická bronchitida, alergie či astma, ale diagnozu musí stanovit lékař. A vám rozhodně nemusí být trapné, že za ním jdete s něčím méně závažným, než je zmíněná rakovina plic.

Snížení chuti k jídlu

Pokud ztráta nebo snížení chuti k jídlu nesouvisí například s probíhající chřipkou či angínou, se stresem v práci nebo s rodinnými problémy, může jít o projev hned několika zdravotních potíží. Jednou z nich je takzvaný reflux, k němuž patří pálení žáhy. Může jít také o problémy se žlučníkem, žaludkem či střevy. Přetrvávají-li obtíže 2 až 3 týdny, návštěva odborníka by se neměla odkládat.

Změny na kůži

Obávané melanomy se mohou objevit třeba na zádech, jako daň za to, že muž rád pracuje na zahrádce svlečený do půli těla. Nebo proto, že při všech pobytech na slunci, doma i u moře, se muž prostě nenamaže ochranným krémem. Znaménko, které se zvětšuje a mění barvu je rozhodně pádným důvodem k okamžitému vyšetření. Důležitá je ale i preventivní kontrola ostatních znamének, která jsou v pořádku. Zkuste muži navrhnout, že vyšetření u kožního lékaře po dovolené absolvujete společně.

V průměru žijí muži kratší dobu než ženy. Vědci zkoušeli tento fakt vysvětlit různými způsoby – životním stylem, obvykle větší zodpovědností v zaměstnání, tendencí chovat se rizikově, tedy vyhledáváním adrenalinových zážitků, ale v tom to není. Ukázalo se, že daleko větší podíl má na dané situaci zlehčování příznaků závažných zdravotních problémů.

Některé problémy, se kterými radíme navštívit lékaře, sice nespadají do kategorie těch život ohrožujících. Přesto jde o potíže, které výrazně zhoršují život vašeho partnera i vás samotných, zejména co se psychiky vás obou týče. Nic neodkládejte a spolu s námi se do toho pusťte. A s mužem – šup – k lékaři.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.