Jak dobře vycházet s nevlastními dětmi. Jeho dětmi.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
dítě, vlastní otec a nevlastní matka (zdroj foto: freepik.com)

Pokud váš vyvolený pečuje o potomka z bývalého vztahu, zpočátku se vám to může zdát skvělé. Jak zodpovědný ten váš partner je, když se tolik angažuje, jak je jeho děťátko roztomilé… takové zlatíčko přeci nikdy nemůže stát v cestě vaší lásce. Nadšená budete hlavně tehdy, pokud jste zatím bezdětná.


Pečující tatínek a nevlastní maminka

Někteří tatínkové si neberou děti jen tehdy, kdy je to dáno soudem, ale starají se o ně vždy, je-li to zapotřebí. A moc rádi! Ženám se to líbí také, většinou si děti také oblíbí a do určité chvíle s nimi fungují jako rodina.

Luxus svobodného života

Zákonitě ale dojde k tomu, že žena v takovémto typu vztahu chce a potřebuje mít svůj svobodný život, kterého se pravá matka zcela přirozeně na nějakou dobu vzdává. Tehdy přicházejí problémy. Místo toho, aby si nová maminka chodila spát, kdy chce, a vstávala taky podle své chuti, najednou se vše podřizuje potřebám dítěte. A s partnerem máte na sebe stále méně času. Navíc dítě ledacos pochopí a začne žárlit.

Otec je ten, kdo situaci musí řešit

Právě otec by měl najít rovnováhu mezi časem stráveným s dětmi a s novou partnerkou. Nikdy by neměly být vůči sobě v opozici, jeden vztah nesmí vylučovat ten druhý.

Muž musí zvážit, zda má nový vztah budoucnost, a pouze v případech, kdy začne s novou partnerkou budovat společný život, by měl děti postupně a citlivě seznamovat se situací – primárně je důležité nevystavit děti dalším zklamáním.

A co ženám radí psychologové?

  • Nepospíchejte. Budete mít mnoho příležitostí s dětmi se seznámit, nejprve budujte vztah s partnerem.
  • Zjistěte si o dítěti co nejvíce informací – co má rádo, co ho baví… Nesnažte se jej získat drahými dárky, drobnosti dítě zaujmou úplně stejně.
  • Pro první setkání zvolte nějaký nenáročný společný program, který bude odpovídat věku a povaze dítěte. Myslete na to, abyste se všichni bavili a aby to pro dítě byl hezký zážitek.
  • Buďte přirozená, děti mají skvělý smysl na odhalování přetvářky.
  • Nesnažte se zaujmout místo biologické matky. Vztahu s dítětem nechte volný průběh, časem se stabilizuje tak, že to bude vyhovovat vám i dítěti.
  • Zpočátku vystupujte jako „teta“, kamarádka otce, vyhýbejte se intimnostem.
  • Za žádnou cenu otce nestavte do situace, kdy by byl nucen volit mezi vámi a dětmi.
Vy to zvládnete!

 

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.